۰ نفر
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
واکنش مقتدی صدر به نخست‌وزیر جدید

ایرنا نوشت:مقتدی صدر رهبر جریان صدر شنبه شب در توییتی از محمد توفیق علاوی که ساعاتی پیش از سوی رییس جمهوری عراق مامور تشکیل کابینه شده خواست در برابر فشار های خارجی تسلیم نشود.

به گزارش المیادین، صدر نوشت که امیدواریم علاوی در برابر فشارهای خارجی و داخلی تسلیم نشود و در روند برگزاری انتخابات زود هنگام تعجیل کند.

رهبر جریان صدر ادامه داد: از همه نمایندگان متبوعم می خواهم تا خود را وارد دولت جدید نکنند و در روند تشکیل آن تاثیر نگذارند.

علاوی پس از گذشت دو ماه از استعفای «عادل عبدالمهدی» و اختلاف نظر گروه های سیاسی سرانجام امروز (شنبه) از سوی رییس جمهوری عراق به عنوان نخست وزیر جدید این کشور معرفی شد.

«برهم صالح» رییس‌ جمهوری عراق علاوی را که از میان فهرستی پنج نفره که دو هفته پیش به او پیشنهاد شده بود برای انتخاب نخست وزیر جدید انتخاب کرد.

علاوی ساعاتی پیش با انتشار ویدیویی در شبکه های اجتماعی و رسانه های عراقی با صدور پیامی به معترضان اعلام کرد که به طور رسمی به ریاست دولت جدید منصوب شده است.

علاوی  از طریق نوار ویدیویی که در فیس بوک منتشر کرد، یادآورشد که برهام صالح رییس جمهوری ساعتی پیش به او دستور داده تا یک دولت جدید تشکیل دهد.

عبدالمهدی نخست وزیر پیشین عراق دو ماه قبل به دنبال افزایش اعتراض های مردمی در شهرهای مختلف این کشور از سمت خود استعفا کرد.

دولت وی تا تعیین نخست وزیر جدید «دولت پیشبرد امور» نام گرفت.

310311

کد خبر 1348128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =