آخرین تغییرات بودجه ای دانشگاهها در سال ۹۹/ دانشگاه های کوچک منتفع می شوند

مهر نوشت: عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت در کمیسیون تلفیق مجلس مقرر شد، در سال ۹۹ اعتبار جداگانه ای به دانشگاه های کوچک و آن هایی که از نظر بودجه با محدودیت مواجه اند، تزریق شود.

جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین تصمیم گیری ها و تغییرات در بودجه پیشنهادی دانشگاه ها و وزارت علوم برای سال ۱۳۹۹ اظهار کرد: در لایحه بودجه ۹۹ بودجه برخی دانشگاه ها تا حدود ۲۳ درصد رشد داشته در حالی که برخی دانشگاه های دیگر رشد پایین تری دارند.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به اینکه فاصله بین دانشگاه ها در برخی بخش ها تبعیض آمیز است، افزود: به طور مثال رشد بودجه دانشگاه فنی و حرفه ای بسیار محدود است بالاخص در بخش رفاهی فاصله ها در بعضی دانشگاه ها تبعیض آمیز است.

کوچکی نژاد ادامه داد: به همین منظور کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در جلسات خود تصمیم گرفته است به منظور برقراری تعادل و عدالت بین دانشگاه ها، هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان را به دانشگاه های ضعیف تر تزریق کند.

وی در پاسخ به این سوال که این بودجه به چه دانشگاه ها و در چه حوزه هایی تعلق خواهد گرفت، تصریح کرد: قرار است این بودجه به دانشگاه های کوچک و ضعیف که منابعشان محدود است، اختصاص یابد و در بخش های رفاهی دانشجویان اعم از تغذیه و خوابگاه، تحقیقات دانشگاهی و... هزینه خواهد شد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی همچنین درباره تغییرات احتمالی بودجه وزارت علوم نیز اعلام کرد که بودجه این وزارتخانه در لایحه پیشنهادی ۹۸، تغییری نکرده است.

2323
کد خبر 1348172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =