روایت سروری از زمان و نحوه بستن لیست نهایی اصولگرایان در تهران

ایسنا نوشت: دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با تشریح فرآیند اجرایی مجامع استانی برای رسیدن به نامزدهای این شورا در سراسر کشور، اعلام امیدواری کرد فهرست ۳۰ نفره حوزه انتخابیه تهران ری شمیرانات اسلامشهر و پردیس نیز تا پایان این هفته نهایی شود.

پرویز سروری، با بیان اینکه اولویت نخست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی نیازسنجی بر روی مطالبات مردم در شرایط وخیم اقتصادی کشور بوده است گفت: چندین گروه متخصص اندیشگاهی و دانشگاهی از ماه‌ها قبل به سفارش شورای ائتلاف مطالعات مستقلی بر روی نیازهای مردم و مطالبات عمومی جامعه انجام داده و نتایج آن را در اختیار کمیته گفتمان و تولید محتوای شورا قرار دادند که بر این اساس "نجات اقتصاد ایران" در کانون و محور توجه نیروهای انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

سروری با بیان اینکه مدل فعلی در حال اجرا در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با استفاده از تمام تجارب گذشته و در طول آنها برنامه ریزی و اجرا شده است، تاکید کرد: مسیر طی شده و در پیش رو کاملا منطبق بر روشهای پیشرفته علمی و دارای پیوست های مطالعاتی دقیق اجتماعی است. به طور مثال در حوزه انتخابیه تهران برای اولین بار فراخوان گسترده ای داده شد تا هر شخص حقیقی یا حقوقی در جبهه نیروهای انقلاب اسلامی بتواند نامزدهای مدنظر خود را به دبیرخانه تهران معرفی کند تا چتر شورای ائتلاف با جهشی کاملا محسوس نسبت به گذشته کاملا باز و فراگیر باشد.

وی افزود: در پی این فراخوان تعداد ۳۳۲ نفر ـ که حدود ۵۰ درصد بیشتر از پیش بینی خود ما بود ـ معرفی شدند و پس از بررسی سوابق آنها مشخص شد که بسیاری از چهره های جوان و متخصص کمتر شناخته شده نیز در مظان انتخاب قرار دارند.

دبیر شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی درباره ترکیب اعضای مجمع تهران و نحوه رای دهی آنان اظهار کرد: با توجه به تمام سوابق فعالیتهای محلی، اجتماعی، سیاسی در تهران، نزدیک به ۸۰۰۰ نفر به عنوان اعضای مجمع تهران به صورت پایین به بالا از مساجد، هیئات مذهبی و اصناف فعال در محلات و نمایندگان احزاب، اقشار، اقوام و اصناف انقلابی معرفی شدند که باز هم برای نخستین مرتبه در یک فرآیند کاملا الکترونیکی و مبتنی بر فناوری اطلاعات، ثبت نام، احراز هویت، تخصیص و ایجاد دسترسی به اخبار و تحلیل ها و نهایتا سامانه رای گیری صورت پذیرفت و ۹۰ نفر مرحله ماقبل آخر معین شدند.

سروری با بیان اینکه برای رسیدن به نحوه ترکیب بندی فهرست نهایی تهران نیز از مردم نظرسنجی کردیم اظهار کرد: با مراجعه به ذائقه مردم تهران و اولویت های مورد نیاز مجلس از تهران، مقرر شد ۳ روحانی، ۶ خانم، ۸ چهره شناخته شده یا ۵۰ سال به بالا و ۱۳ چهره جوان و جدید ۴۹ سال به پایین در فهرست ۳۰ نفره قرار بگیرند.

وی ادامه داد: با احتساب جوانان احتمالی از میان روحانیون و زنان، به طور قطع ۵۰ درصد فهرست نهایی ائتلاف شورای نیروهای انقلاب در تهران از جوانان و چهره های جدید خواهند بود که کاملا در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی قابل تطبیق و تحلیل است.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در پاسخ به این سوال که نقش نامزدهای عضو شورای مرکزی ائتلاف در این فهرست بندی ها چیست تاکید کرد: ازآنجاکه "شفافیت" و رعایت موضوع محوری "تعارض منافع" برای ائتلاف بسیار مهم بوده است، از همان زمانی که مشخص شد کدام یک از اعضای شورای ائتلاف قطعا نامزد انتخابات از تهران است و صلاحیت او نیز احراز شده است، تمامی نامزدهای تهران از جلسات مربوط به تصمیم گیری در خصوص تهران کنار گذاشته شدند و مقرر شد که ۱۰ نفر دیگر از شخصیتهای انقلابی و موجه با رای گیری باز از اعضای مجمع تهران انتخاب شوند و به جمع هیات انتخاب فهرست تهران اضافه شوند.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اضافه کرد: این کار همزمان با انتخاب فهرست ۹۰ نفره صورت پذیرفت که جناب آقایان حجت الاسلام مسعود عالی ، یاسر جبرائیلی ، حجت الاسلام غلام رضا قاسمیان، حجت الاسلام حیدر مصلحی ، نادر طالب زاده ، منوچهر متکی ، حجت الاسلام بی آزار تهرانی ، کامران دانشجو ، رضا روستاآزاد و سرکار خانم معصومه آباد انتخاب و به جمع اعضای غیرنامزد شورای مرکزی ائتلاف، برای تشکیل هیات انتخاب فهرست تهران افزوده شدند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1348239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =