رونمایی از تندیس شهید مطهری توسط رئیس مجلس /لاریجانی: نسل جوان اگر ببینند در دوران ستم‌شاهی چه گذشته قدر انقلاب را بیشتر می‌دانند

رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در موزه عبرت و در مراسم بزرگداشت شهید مطهری از تندیس این شهید رونمایی کرد.

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، در دومین روز از ایام الله دهه فجر و مصادف با سالگرد تولد شهید مطهری، با حضور در موزه عبرت از تندیس این شهید گرانقدر رونمایی کرد.

بر اساس آنچه ایسنا نوشته است، در این مراسم ابتدا سید محمود علوی وزیر اطلاعات در جایگاه میزبان از حضور رییس مجلس و علی مطهری که در این مراسم حضور داشت تقدیر کرد و یاد و خاطره شهید مطهری را گرامی داشت

انقلاب اسلامی با صلابت اما مظلوم است

 علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین رونمایی از تندیس شهید آیت‌الله مرتضی مطهری در موزه عبرت گفت: موزه عبرت واقعاً موزه عبرتی است که اگر نسل جوان آنجا را از نزدیک مشاهده کند که در دوران ستمشاهی چه مجاهدت‌هایی برای انقلاب اسلامی صورت گرفته است قدر و منزلت این نظام را بیشتر متوجه خواهد شد.

بنابر گزارش فارس، وی افزود: انقلاب اسلامی، انقلابی با صلابت اما مظلوم است چرا که منزلت انقلاب در دنیای فعلی نشان‌دهنده جایگاه مرتفع جمهوری اسلامی است. در منطقه و در دنیا نمی‌توانند ایران اسلامی را به حساب نیاورند چرا که در زمان شاه، ایران مانند کشورهای عربی خلیج‌فارس دست‌نشانده و اجراکننده دستورات بود اما ما هم اکنون باصلابت هستیم.

لاریجانی با اشاره به تأسیس کمیته مشترک در دوران پهلوی گفت: این کمیته با کمک سیا و موساد ایجاد شده که نشان‌دهنده دست‌نشاندگی دوران ستمشاهی بوده است.

وی گفت: شاه دستور خود را از سفرای انگلیس و آمریکا می‌گرفت و این موضوع در خاطرات علم به صراحت وجود دارد که نشان‌دهنده سطح نازل و دست‌نشاندگی رژیم سابق است.تنها کشوری که در برابر آمریکا در دنیای فعلی و عرصه بین‌المللی ایستاده است جمهوری اسلامی است که توانسته در برابر جریان استکبار با صلابت بایستد.

لاریجانی گفت: وقتی ایران فعلی را در کنار گذشتگان قرار می‌دهیم بزرگی آن را در برابر دوران ستمشاهی درک خواهیم کرد. انقلاب اسلامی با آنکه با صلابت است اما مظلوم هم است و مانند امام علی (ع) که با صلابت بودند اما مظلوم هم بودند است.

رئیس مجلس اظهار داشت: انقلاب اسلامی با آنکه باصلابت و پرقدرت است اما مورد هجوم آمریکایی‌ها و همراهان آنها قرار دارد و بر همین اساس عده‌ای وظیفه دارند که از مظلومیت ایران اسلامی دفاع کرده و همگان وظیفه داریم که از مجاهدت‌های گذشتگان که بسیار زیاد هم بوده است دفاع کنیم لذا امروزی‌ها وظیفه دفاع از این نظام را بر دوش خود دارند.  

لاریجانی تصریح کرد: مقام معظم رهبری درباره شهید مطهری فرموده‌اند که او ایدئولوگ نظام جمهوری اسلامی است. شهید مطهری فکر نوینی را به وجود آورد که انقلاب اسلامی بتواند با توانمندی فرهنگی خود این نظام را به وجود آورند. شهید مطهری درباره انقلاب دغدغه داشته و برای آینده و نحوه تحقق آن اندیشه و برنامه داشته است. 

لاریجانی خاطرنشان کرد: با وجود برخی کاستی‌ها در انقلاب اسلامی بعد از گذشت 41 سال از پیروزی آن اما شهید مطهری از همان ابتدا دغدغه رفع مشکلات این نظام را داشته است و حتی در کیف همراه شهید مطهری در شب شهادتش دست‌نوشته‌ای با عنوان اقتصاد اسلامی و رفع مشکلات آن وجود داشت. 

وی گفت: شهید مطهری تمرکز بسیار زیادی بر معنویت داشته و او در کنار همه مسائل رکن معنویت را مهم می‌دانست.  شهید مطهری معتقد بود عدالت واقعی بدون معنویت امکانپذیر نیست و اگر در جامعه اسلامی معنویت افول کند دیگر موضوعات هم تنزل پیدا خواهند کرد.

لاریجانی تأکید کرد: تحول در جامعه بدون معنویت و انسان‌سازی امکانپذیر نیست چرا که او معتقد بود که جامعه و فرد اصالت داشته و نمی‌توان یکی از آنها را نادیده گرفت.  اگر یک انسان بخواهد رشد کند باید در جامعه‌ای که سلامت معنوی دارد ارتقا یابد. 

سرنوشت مبارزین انقلابی برای انسان‌های باایمان عبرت‌آموز است 

حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات، در آئین رونمایی از تندیس شهید آیت‌الله مرتضی مطهری در موزه عبرت گفت: در ماجرا و سرگذشت  گذشتگان درس‌های آموزنده‌ای برای خردورزان وجود دارد.

بنابر گزارش فارس، وی افزود:‌ تفسیر ماجرا و سرنوشت مبارزین در موزه عبرت برای انسان‌های با ایمان هدایت‌گر و آموزنده است. اندیشه‌های شهید مطهری علیرغم  گذشت ۴۱ سال از شهادت وی، هیچگاه  غبار فرسودگی و کهنگی بر افکار او ننشسته است چرا که افکار او ریشه در اسلام ناب محمدی دارد.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1348273

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =