چرا «نقد سینما» با رفتن بهروز افخمی بدون مجری ماند؟

مهر نوشت: یوسف بچاری درباره رفتن بهروز افخمی از «نقد سینما» و تولید و پخش این برنامه بدون مجری در ایام جشنواره فجر توضیحاتی را ارائه کرد.

یوسف بچاری تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی «نقد سینما» با اشاره به اینکه با رفتن بهروز افخمی از این برنامه، سعی کرده‌اند با ریتم تندتر، تنوع بیشتر و فضاسازی‌های جدید، جای خالی این مجری را در ویژه‌برنامه‌های جشنواره‌ای خود پر کنند گفت: رفتن آقای افخمی از برنامه «نقد سینما» مهم بود چراکه اکثراً این برنامه را به اسم ایشان می‌شناختند. کسی که هم از نظر اجرا برای مخاطب جذاب بود و هم از نظر تخصص و شناختی که از دنیای سینما داشت، حضورش در برنامه حائز اهمیت بود.

وی ادامه داد: به هر حال ایشان باید می‌رفت و ما سعی کردیم که با ریتم تندتر، تنوع بیشتر و یک سری فضاسازی‌های جدید، جای خالی او را پر کنیم. طوری که بیننده هنوز برایش این جذابیت‌ها وجود داشته باشد و برنامه «نقد سینما» برای نقدِ «سینما،» همانطور که بود، باقی بماند.

این تهیه‌کننده درباره اینکه چرا کسی جایگزین افخمی نشده و برنامه را بدون مجری روی آنتن فرستاده‌اند، گفت: این موضوعی بود که خیلی درباره آن صحبت شد. در مدت کوتاهی قرار بود جایگزین آقای افخمی را پیدا کنیم که این خیلی سخت بود. اگر می‌خواستیم از چهره‌های شناخته شده استفاده کنیم، بالاخره هر چهره‌ای شخصیت و پرسوناژ خودش را داشت که آن شخصیت الزاماً با برنامه «نقد سینما» همگن نبود و این مسئله چالش خیلی بزرگی محسوب می‌شد. از طرف دیگر اگر می‌خواستیم از چهره‌های شناخته نشده و کمتر شناخته‌شده استفاده کنیم، بیننده باید زمان می‌گذاشت تا به این افراد نزدیک می‌شد که ممکن بود این اتفاق در کوتاه‌مدت نیفتد. در این میان راه سومی هم بود که ما انتخابش کردیم و آن اینکه همان برند آشنای «نقد سینما» را حفظ کنیم و آشنایی بیننده با برند را تقویت کنیم تا به این واسطه بیننده دچار یک مرحله گذار نشده و درگیر ارتباط گرفتن با یک چهره جدید نمی‌شود. یعنی در حقیقت ما برند برنامه «نقد سینما» را در اولویت قرار دادیم.

۲۴۱۲۴۱
کد خبر 1348295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =