۹۸درصد خانوارهای یزدی از نعمت گاز طبیعی برخوردارند

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد با بیان اینکه ۹۸ درصد از خانوار های شهر و روستایی استان یزد از نعمت گاز طبیعی برخوردارند،گفت: ۸۹ درصد گاز طبیعی در این استان را صنایع و ۱۱ درصد را مشترکین خانگی مصرف می کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ علی اکبر میدانشاهی در نشست خبری با خبرنگاران استان ضمن تبریک دهه مبارک فجر با بیان اینکه استان یزد در زمینه مصرف گاز طبیعی در کشور رتبه دهم را داراست، اظهار کرد: استان یزد در بخش کشاورزی رتبه دوم، در بخش نیروگاهی رتبه نهم و در بخش صنعت رتبه هفتم مصرف گاز طبیعی را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اینکه ۱۰۰درصد شهرهای استان یزد از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، تاکید کرد: این آمار در خصوص روستاها ۵/۹۱ درصد است به طوریکه تاکنون به ۵۲۸ روستای واجد شرایط گازرسانی انجام شده است.
میدانشاهی تصریح کرد: گاز رسانی به ۱۴۵ روستای باقیمانده در دست اجرا است و امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰ این روستاها نیز از نعمت گاز برخوردار شوند.
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد با بیان اینکه رویکرد این شرکت از گازرسانی به مشترکین خانگی به گازرسانی به صنایع تغییر کرده است، گفت: تلاش کرده ایم با گازرسانی به صنایع کمک قابل توجه ای به بحث رونق تولید داشته باشیم.
وی با بیان اینکه در سال جاری به ۴۹۸ صنعت گازرسانی شده است، افزود: با گازرسانی به این صنایع ۴۳میلیون لیتر سوخت مایع صرفه جویی شد.
وی با اشاره به اینکه شرکت گاز استان به مسئولیت های اجتماعی خود واقف است، تاکید کرد: طبق برنامه ای که در دستور کار داریم در سال آینده ۲۸۸ شرکت تولیدی و صنعتی به شبکه گاز طبیعی متصل خواهند شد.
میدانشاهی با اشاره به اینکه صاحبان صنایع علاقه مند به برخورداری از گاز طبیعی برای بهبود روند تولید خود نیستند، اظهار کرد: اقدامات و گفتگوهایی با صنایع صورت گرفته که امیدواریم این چالش در آینده ای نزدیک حل و فصل شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد با بیان اینکه در دهه فجر امسال ۷ پروژه گازرسانی با اعتباری بالغ بر ۶۵۰ میلیارد ریال آماده بهره برداری است، گفت: برای سال ۱۳۹۹  و ۱۴۰۰ نیز پروژه هایی با اعتبار دوهزار و ۶۷۴ میلیارد در نظر گرفته ایم که امیدواریم با تلاش همکارانمان تحقق یابد. 
وی با اشاره به مشکلات عدیده وصول مطالبات این شرکت در سال های اخیر تصریح کرد: در حال حاضر شرکت گاز استان یزد ۱۸۰۰ میلیارد ریال از مشترکین خود طلب کار است که ۴۳ درصد از این مبلغ مربوط به صنایع استان است.
میدانشاهی در پایان تاکید کرد با اقداماتی که در این سالها در شرکت گاز استان یزد انجام شده موفق به دریافت جایزه ملی کیفیت ایران ، جایزه سه ستاره سرآمدی و بهبود مستمر صنعت نفت شده ایم که امیدواریم این افتخارات منجر به خدمت رسانی مطلوب به مشترکین شده باشد.

46

کد خبر 1348310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =