آقاتهرانی: ارائه لیست‌های مختلف، وحدت را نفی نمی‌کند/ در بین اصولگرایان افتراق وجود دارد/ داشتن گرین کارت به معنای تبعیت آمریکا نیست

ایسنا نوشت: دبیرکل جبهه پایداری با بیان اینکه ارائه لیست‌هایی با افراد مختلف، وحدت را نفی نمی‌کند، گفت: اگر واقعا امکان لیست مشترک وجود نداشت، می‌توان لیست مستقل ارائه داد البته تلاش جبهه‌ پایداری بر ارائه لیست مشترک بوده است.

حجت الاسلام والمسمین مرتضی آقا تهرانی،  دبیرکل جبهه پایداری، در دومین روز از هجدهمین دوره‌ی آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر، در پاسخ به سوال دانشجویان درباره معنای وحدت در انتخابات، بیان کرد: وحدت به معنای عدم مخالفت با یکدیگر نیست و ارائه لیست‌هایی با افراد مختلف، وحدت را نفی نمی‌کند. هرچند ایده‌آل ارائه لیست مشترک است. در اسلام نگاه ناسیونالیستی و قبیله‌ای پذیرفته شده نیست، در انتخاب نماینده باید صرفا به اصلح بودن و شایسته بودن نماینده توجه کرد.

وی ادامه داد: جوان پرانرژی و دارای نشاط است، اما باید از تجارب لازم نیز بهره‌مند باشد تا بتواند در جایگاه خود ایفای نقش کند. برای مثال آقای نبویان مدت‌ها در حوزه برجام فعالیت کرده است و نمی‌توان تلاش این فرد را صرفا به خاطر جوان نبودن کنار گذاشت. در لیست‌های ارائه شده نیز بهتر است هم جوانان و هم افراد باتجربه حضور داشته باشند.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: در سخنرانی نمازجمعه رهبری، به جای پرداختن به اصل مطلب، به حاشیه‌های مراسم هم‌چون زودتر برخاستن رییس جمهور پرداخته شد تا اصل مطلب پوشیده بماند، در حالی که این سخنرانی حاوی نکات مهمی بود و می‌توان اثر سخنرانی عربی رهبری در نمازجمعه را در قیام و نهضت کنونی مردم عراق مشاهده کرد. دشمن در فضای مجازی، افراد را آن طور که می‌خواهد هدایت می‎کند. برجسته‌سازی ماجرای خواب تعریف شده درمورد ولایت نیز از این دست برنامه‌ریزی‌های هدف‌دار است تا اصل مطلب پوشیده بماند.

آقاتهرانی درباره رویه در جبهه‌ پایداری برای انتخاب داوطلبان انتخابات اظهار کرد: رویه این است که ابتدا باید برای انتخاب نماینده، شاخص معین کنیم و یکدیگر را تخریب و تخطئه نکنیم. حتی‌المقدور باید با سایر گروه‌های فکری نزدیک، یک لیست مشترک ارائه دهیم و اگر امکان آن وجود نداشت، اشتراکات بین لیست‌ها را تا حداکثر ممکن افزایش دهیم. در مرحله آخر اگر واقعا امکان لیست مشترک وجود نداشت، می‌توان لیست مستقل ارائه داد، البته تلاش جبهه‌ پایداری بر ارائه لیست مشترک بوده است.

این فعال سیاسی تاکید کرد: اینکه صرفا در موعد انتخابات بایکدیگر ارتباط برقرار می‌کنیم بسیار اشتباه است و متاسفانه در بین اصولگرایان افتراق وجود دارد.

وی در پایان درباره گرین کارت خود تصریح کرد: کسی که در آمریکا زندگی می‌کند، بعد از ۵ سال می‌تواند گرین کارت آن دولت را دریافت کند. وزارت‌ امورخارجه‌ آن دوره نیز برای سهولت رفت‌وآمد، گرین کارت را صادر کرد اما این به معنای تبعیت و قسم خوردن زیر پرچم آمریکا نیست. پس از پایان مدت گرین کارت و پس از آنکه دیگر نیازی به رفت‌وآمد به آمریکا نداشتم، دیگر اقدامی برای اخذ مجدد گرین کارت انجام ندادم.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1348323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =