افزایش حمل کالاهای اساسی از بندر چابهار

صدا و سیما نوشت : حمل کالاهای اساسی از مبدا چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران به سایر نقاط کشور در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۶۳ درصدی در تناژ را نشان می دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: امروز بندر چابهار در کنار سایر بنادر جنوبی مانند خرمشهر و امام خمینی، به عنوان یک بندر استراتژیک شناخته می‌شود که امن ترین و کم هزینه ترین مسیر را برای صادرات، واردات و همچنین ترانزیت کالاهای متعلق به سایر کشورها نظیر افغانستان و کشورهای آسیای میانه فراهم کرده است. 

ایوب کرد شکر، برنج، گندم، سویا، جو، ذرت و کود را از مهمترین کالاهای اساسی حمل شده از بندر چابهار در ۱۰ ماهه سال جاری عنوان کرد و افزود: ۸۳۹ هزار و ۳۷۳ تن کالا در این مدت از طریق این بندر به سایر نقاط کشور حمل شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۵۱۴ هزار و ۴۲۸ تن افزایش ۶۳ درصدی را نشان می دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بیان کرد: کالاهای حمل شده این مدت توسط ۳۴ هزار و ۱۳ دستگاه کامیون از مبدا این استان به سایر نقاط کشور حمل شده‌است که تعداد سفر ناوگان باری این مدت نیز افزایش ۶۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

46

کد خبر 1348572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =