مسکو: ارتش ترکیه ما را در جریان تحرکاتش در ادلب نگذاشته بود

ایسنا نوشت: بعد از کشته و زخمی شدن تعدادی از سربازان ارتش ترکیه در ادلب، مرکز آشتی حمیمیم روسیه در سوریه اعلام کرد ارتش ترکیه روسیه را در جریان تحرکات خود در ادلب نگذاشته بود.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، مرکز آشتی حمیمیم روسیه در سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: یگان‌های ارتش ترکیه دوم فوریه بدون اطلاع دادن به ما وارد منطقه کاهش تنش ادلب شدند و در معرض حمله نیروهای دولتی که پایگاه های تروریست‌ها را در غرب منطقه سیراکاب هدف قرار داده بودند، قرار گرفتند.

در این بیانیه آمده است: نیروی هوایی ترکیه حریم هوایی سوریه را نقض نکرد و هیچ حمله‌ای به نیروهای دولتی سوریه نشد. نیروهای ما همواره به نظارت بر حریم هوایی منطقه کاهش تنش ادلب می‌پردازند. ارتش روسیه و ترکیه در تماس مداوم هستند و تدابیری برای انتقال زخمی شدگان به ترکیه اتخاذ شده است.

وزارت دفاع ترکیه از کشته شدن چهار سرباز و زخمی شدن ۹ تن دیگر در حمله نیروهای دولتی سوریه به ادلب خبر داده بود.

پیش از این رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه از کشته شدن ۳۰ تا ۳۵ سرباز ارتش سوریه خبر داده بود.

در همین راستا دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه گفت: ارتش روسیه و ترکیه در تماس مداوم هستند. هیچ‌گونه تماس و گفتگویی در سطح رهبران دو کشور صورت نگرفته است اما اگر لازم باشد این کار را می‌کنند. همچنین ما تفسیرهای لازم را درباره اوضاع ادلب ارائه کرده‌ایم. کرملین همچنان نگران فعالیت گروه‌های تروریستی در این منطقه است.

310 23310

کد خبر 1348725

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =