افزایش ۳۹.۵ درصدی صدور جواز تأسیس در آذربایجان‌شرقی

مهر نوشت: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: ۱۰۴۵ فقره جواز تأسیس در این استان صادر شده است که نسبت به سال گذشته ۳۹.۵ درصد افزایش دارد.

به گزارش خبرآنلاین از آذربایجان شرقی، حبیب امین زاده روز دوشنبه اظهار کرد: این تعداد جواز تأسیس منجر به حدود ۱۱۶.۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری برای تأسیس واحدهای صنعتی در آذربایجان شرقی شده که نسبت به سال گذشته در حدود ۱.۱۴ برابر افزایش یافته است.

وی افزود: با عملیاتی شدن ۱۰۴۵ فقره جواز تأسیس در آذربایجان شرقی برای ۳۴ هزار و ۴۰۲ نفر اشتغال ایجاد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۱.۱۱ درصد افزایش دارد.

امین زاده ادامه داد: ۱۴۰ فقره جواز توسعه نیز در استان صادر شده که ۱۱ هزار و ۱۱۴ میلیارد ریال هزینه در بر داشته و برای سه هزار و ۶۶۹ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی همچنین اعلام کرد: امسال ۲۵۲ فقره با ۹,۶۸۰ میلیارد ریال اعتبار پروانه بهره برداری برای واحدهای صنعتی صادر شده که برای سه هزار و ۷۹۸ نفر اشتغال زایی داشته که البته این تعداد در سال گذشته با ۳۱۳ فقره با چهار هزار و ۷۸۴ نفر اشتغال بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی همچنین تعداد واحدهای صنعتی استان را چهار هزار و ۸۵۰ واحد اعلام و اضافه کرد: از این بابت این استان رتبه پنجم کشور را کسب کرده که در واقع ۵.۰۲ درصد واحدهای صنعتی کشور را در اختیار دارد.

امین زاده ادامه داد: ۴۷۱ هزار و ۳۶۲ نفر در واحدهای صنعتی آذربایجان شرقی اشتغال دارند که ۶.۵۴ درصد از شاغلان این بخش کشور را شامل می‌شود و بر این اساس ۱۵۰ هزار و ۴۷ میلیارد ریال ارزش افزوده در بخش صنعت و معدن استان حاصل شده است که در این زمینه رتبه هفتم کشور را دارد.

46

کد خبر 1348792

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =