سیمرغ روی پوستر جشنواره فجر چه می‌کند؟

هوشنگ گلمکانی عنصر سیمرغ را عنصری بسیار وسوسه کننده برای کار کردن روی پوستر دانست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از ستاد خبری سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر، هوشنگ گلمکانی روزنامه نگار، منتقد سینما و دبیر شورای نویسندگان مجله فیلم درباره پوستر این دوره از جشنواره با طرحی از حمیدرضا بیدقی گفت: پوستر این دوره از جشنواره در مجموع پوستری خوب و در واقع یک واریاسیون جدید روی تم تکراری سیمرغ است؛ کاری که چندین مرتبه حمیدرضا بیدقی و سایر افراد پیش از این هم کرده‌اند.

گلمکانی ادامه داد: به طور کل عنصر سیمرغ، عنصر بسیار وسوسه کننده ای برای کار کردن روی پوستر است. به نظر من عنصر سیمرغ بسیار چشم نواز است و به لحاظ بصری آن را تایید می کنم.

هوشنگ گلمکانی درمورد تغییرات و روندی که پوستر جشنواره در این سال ها طی کرده است بیان کرد: پوستر جشنواره اجرای دیگری از سیمرغ است؛ حمیدرضا بیدقی سال های قبل نیز در زمینه کارهای اجرایی سیمرغ فعالیت داشت بنابراین می‌توان این کار را تا سال های سال انجام داد؛ به بیان دیگر تا مادامی که کاری چشم نواز ارائه کنیم امکان ادامه این کار وجود دارد.

او تاکید کرد: البته اگر ایده ای در اجراهای جدید وجود داشته باشد چه بهتر! اما حتی اگر ایده‌ای در طراحی این پوسترها وجود نداشته باشد و صرفا این اجراهای متفاوت، چشم نواز باشند کار زیبایی است. به عقیده من آن قدر عنصر سیمرغ دارای جذابیت است که صرفا اجرای درست آن برای پوستر جشنواره می ‌تواند جذاب باشد.

گلمکانی در پایان خاطر نشان کرد: شاید عده ای فکر کنند که بایستی از تکرار ایده سیمرغ صرف نظر کرد، به سراغ ایده هایی دیگر رفت و از سیمرغ به عنوان لوگوی جشنواره در گوشه ای  استفاده کرد که در این حالت نیز درست است و تنوع بیشتری را به پوسترهای جشنواره می‌بخشد. این مورد از آن دسته کارهایی است که باید ذوق طراح و گرافیست آن از درون کار نمایان باشد. من پیشنهادی در این خصوص ندارم اما تنوع را هم می پذیرم.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1348833

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =