۳ نفر
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵
اعدام قاتلان مهندس جوان در زندان

ایران نوشت:عاملان قتل هولناک پسر جوان که قربانی سرقت خودرواش شده بود پس از ۵ سال سحرگاه یکشنبه در زندان رجایی شهر به دار مجازات آویخته شدند.

صبح روز یکشنبه این دو پسر جنایتکار که در سال ۹۳ در جریان سرقت خودروی اسپورتیج جوانی به‌نام بهنام او را به قتل رسانده و جسدش را سوزانده بودند به سالن اعدام زندان رجایی شهر منتقل شده و دقایقی بعد مادر مقتول حکم قصاص را با دستان خودش اجرا کرد.

خواهر بهنام در این باره گفت: امروز بعد از ۵ سال و ۳ ماه اولین روزی است که لبخند را روی لبان مادرم دیدم. صبح که از خواب بیدار شد گفت بار سنگینی که بعد از مرگ بهنام روی دوشم مانده بود بالاخره برداشته شد. احساس می‌کنم روح پسرم در آرامش است.

وی ادامه داد: با آنکه قاتلان به این جنایت اعتراف کرده بودند و محل رها کردن جسد برادرم را به پلیس نشان داده بودند، اما هرگز جسد برادرم پیدا نشد و فقط در محل مورد نظر که بیابان‌های اطراف گرمسار بود سوئیچ خودروی پژو ۲۰۶ برادرم را پیدا کردند که سوخته بود.

خواهر بهنام درباره روز حادثه گفت: بهنام تنها پسر خانواده بود. او مهندس ناظر ساختمان بود و به پدرم نیز در کارهای خرید و فروش خودرو کمک می‌کرد. برای فروش یک خودروی اسپورتیج به قیمت ۱۴۰ میلیون تومان در روزنامه آگهی داده بودند. روز دوشنبه ۲۸ مهر سال ۹۳ پسر جوانی تماس گرفت و قرار گذاشتند تا خودرو را ببیند بعد از توافق‌های اولیه او و دوستش ۲۰۰ هزار تومان دادند و قرار شد صبح روز بعد برای سند زدن به دفترخانه بروند. ساعت ۸ و نیم صبح سه‌شنبه آن دو پسر که نیما و سجاد نام داشتند به‌دنبال برادرم آمدند و سوار خودرو به طرف دفترخانه رفتند. حدود ۱۰ دقیقه بعد پدرم با بهنام تماس گرفت که او با صدایی ضعیف و بی‌حال گفت در بزرگراه یادگار امام هستند. بعد تلفن قطع شد وقتی پدرم دوباره با تلفنش تماس گرفت یکی از پسرها گوشی را برداشت و به پدرم گفت دیگر پسرتان را نمی‌بینید.

بعد از قطع تماس به پلیس تلفن کردیم و خبر دادیم. با شروع تحقیقات و چهره نگاری متهمان ۱۰ روز بعد خودرو را در کنار خیابانی حوالی پیروزی پیدا کردند و دو روز بعد هم یکی از پسرها به‌نام سجاد دستگیر شد و همان شب هم نیما را دستگیر کردند. آن‌ها به قتل برادرم اعتراف کردند و گفتند با خوراندن آبمیوه سمی او را بی‌هوش کرده‌اند و بعد هم بهنام را به پارکینگ خانه سجاد برده و خفه کرده‌اند. سپس جسدش را بسته‌بندی کرده و به بیابان‌های اطراف گرمسار برده و با ریختن بنزین سوزانده‌اند.

دختر جوان در ادامه گفت: با آنکه تحقیقات گسترده‌ای در محل انجام شد، اما هرگز جسد برادرم پیدا نشد. وقتی متهمان در شعبه دهم دادگاه کیفری محاکمه شدند، انگیزه خود را از این جنایت سرقت خودرو اعلام کردند.

پدر و مادرم برای هر دو متهم تقاضای قصاص کردند و سرانجام پدرم با پرداخت ۲۷۰ میلیون تومان دیه مقدمات اجرای حکم قصاص را فراهم کرد و سحرگاه یکشنبه هر دو متهم اعدام شدند و پرونده برادرم بعد از بیش از ۵ سال بسته شد.

17302
کد خبر 1348879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =