۰ نفر
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
توصیف شینهوا از معامله قرن

ایرنا نوشت: خبرگزاری رسمی چین گزارش کرد که با شکل گیری مخالفت های گسترده بین‌المللی طرح معامله قرن آمریکا بجز شکست نتیجه دیگری درپی نخواهد داشت.

شینهوا در تحلیل خود آورده است که طرح دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا پیش از آنکه متولد شود ، از بین رفت و کشورهای جهان با آن به طور گسترده مخالفت کردند.

خبرگزاری چین خاطر نشان می کند که مخالفت های عمومی با این طرح از اروپا گرفته تا ترکیه و ایران و شماری از کشورهای عربی نشان داد که این طرح اجرایی نخواهد شد.

این گزارش ادامه می دهد که طرح  رییس جمهوری آمریکا و معامله قرن هیچ سودی و مزیتی برای فلسطینی ها ندارد و حق و حقوق آنها در این طرح لحاظ نشده است.

در این تحلیل آمده است که ناظران بین المللی و منطقه ای نیز تاکید دارند که این طرح نرم ها و قطعنامه های بین‌المللی در باره فلسطین و خاورمیانه را نادیده گرفته است.

شینهوا از قول مختار قباشی از تحلیلگران مرکز راهبردی در قاهره می نویسد که این مخالفت ها هنوز کفایت نمی کند.

او به این خبرگزاری تاکید کرد که باید کشورهای عربی پا را از محکومیت ها فراتر گذاشته و مخالفت ها را بیشتر کنند و اقداماتی عملی و کاربردی انجام دهند تا اسراییل و آمریکا مجبور شوند ؛ این طرح را کنار بگذارند.

خبرگزاری چین می نویسد که شمار زیادی ازناظران منطقه ای می گویند که آمریکا و اسراییل تلاش زیادی می کنند تا اقدامات نامشروع و غیرقانونی خود را درخاورمیانه قانونی جلوه دهند.

طارق فهمی از دانشگاه قاهره به شینهوا گفت که اعراب نباید فقط به قطعنامه های سازمان ملل اکتفا کنند زیرا آمریکا آنها را نادیده گرفته است .

وی تصریح کرد که طرح به اصطلاح صلح ترامپ شاید فرصتی نادر برای اعراب باشد تا اتحاد خود را در مخالفت با آن نشان دهند و از حقوق مشروع فلسطینیان و صلح و امنیت خاورمیانه حفاظت کنند.

این ناظران به شینهوا گفتند که طرح ترامپ با افزایش مخالفت های عمومی و بین المللی با آن محکوم به شکست است.

310311

کد خبر 1348925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =