۰ نفر
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
تصاویر|سندرز مدعی پیروزی شد

فارس نوشت: علی‌رغم آنکه در سالهای گذشته نتیجه انتخابات انجمن‌های درون حزبی ایالت «آیووا» ظرف چند ساعت اعلام می‌شد، برخی منابع آگاه گفتند که اعلام نتیجه انتخابات به روز سه‌شنبه موکول شده است.

 رسانه‌های آمریکایی گزارش کردند، به واسطه بروز مشکل در برنامه‌ای که برای اعلام نتایج انتخابات انجمن‌های درون حزبی ایالت «آیووا» برنامه‌ریزی شد، اعلام نتایج در این ایالت با تأخیر مواجه شده است.

بنا به گزارش امروز سه‌شنبه خبرگزاری آسوشیتدپرس، ستادهای انتخاباتی و طرفداران نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا برای چندین ساعت است که منتظر اعلام نتایج انتخابات درون حزبی حزب دموکرات در ایالت «آیووا» هستند.

انتخابات درون حزبی ایالت آیووا ساعت ۲۰:۰۰ شب گذشته (دوشنبه) به وقت محلی آغاز شد اما به واسطه بروز مشکلات در سامانه گزارش نتایج، اعلام نتیجه با تأخیر روبرو شده است.

در انتخابات انجمن حزبی آیووا در سال ۲۰۱۶، نتایج در ساعت ۲۳:۰۰ به وقت شرق آمریکا اعلام شده بود اما هم‌اکنون برخی منابع به نقل از حزب دموکرات آیووا اعلام کرد  که اعلام نتایج به روز سه‌شنبه وقت محلی موکول شده است.

علیرغم آنکه هنوز نتایج رسمی انتخابات انجمن‌های درون حزبی آیووا مشخص نشده است، «برنی سندرز» مدعی پیروزی در این ایالت شده است.

روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» نیز گزارش کرد، مقام‌های دموکرات آیووا می‌گویند که تأخیر در نتیجه انتخابات تا حد زیادی به واسطه تلاش‌ها برای «کنترل کیفیت» است.

310 310

کد خبر 1348963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =