«جزیره رنگین» را برای نخستین بار در تلویزیون ببینید

فیلم سینمایی «جزیره رنگین» ساخته خسرو سینایی برای اولین بار ۱۷ بهمن ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما نمایش داده می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «جزیره رنگین» فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی خسرو سینایی در سال ۱۳۹۳ می‌باشد. فیلمنامه با اقتباس آزاد از زندگی احمد نادعلیان نوشته شده و بهانه‌ای است برای آنکه بتوان گوشه‌ای از جذابیت‌های جزیره هرمز را در سینمای ایران ثبت کند.

دکتر احمد نادعلیان یک هنرمند  است که زندگی در شهر را رها کرده و به جزیره هرمز می رود، بیغوله ای ویران را می خرد و آن را به موزه‌ای برای نمایش آثار هنری بومی مردم جزیره تبدیل می کند. عده ای از اهالی در ابتدا به کارهای او به دیده تردید نگاه می کنند و تصور می کنند که او می خواهد از توانایی ها و منابع جزیره سواستفاده کند. آقای نادعلیان یک کارگاه هنری راه اندازی می کند و به اهالی علاقه‌مند جزیره آموزش می دهد که چگونه می‌توانند با بهره‌گیری از خاک‌های رنگارنگ جزیره نقاشی کنند و آثار خود را برای فروش به گردشگران ایرانی و خارجی ارائه دهند. بالاخره پس از سال ها تلاش، نقاشی روی شیشه با خاک‌های رنگین جزیره به یک هنر بومی و صنایع دستی جزیره تبدیل می شود که گردشگران بسیاری را از ایران و کشورهای دوردست برای دیدار از جزیره هرمز جلب می‌کند.

مهدی احمدی، طیبه دهقان منشادی، عبدالرسول دریا پیما، محمد سلامتی، نرگس هرمزی و مصطفی شب تاری در این فیلم ایفای نقش کرده اند. همچنین لوریس چکناواریان ساخت موسقی فیلم را بر عهد داشته است.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1349053

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =