رشد ۴۸درصدی پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی در قزوین

موسی رمرودی از رشد ۴۸درصدی پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی در استان قزوین خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ موسی رمرودی  مدیر شعب بانک کشاورزی استان قزوین در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: تا پایان دی ماه۱۳۹۸ بیش از ۸هزار و ۳۶۳میلیارد ریال تسهیلات به ۱۸هزار ۴۰۱نفر متقاضی پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر مبلغ ۴۸درصدو و از نظر تعداد ۱۸درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه بیش از ۹۰درصد تسهیلات این بانک در بخش کشاورزی پرداخت می‌شود؛ گفت: ۱۰درصد باقیمانده در حوزه‌های مختلف از قبیل ازدواج، اشتغال نهادهای حمایتی و... پرداخت می‌شود.
مدیر ستادی شعب بانک کشاورزی قزوین با بیان اینکه یکی از رسالت‌های این  بانک جمع‌آوری منابع مردمی و پرداخت آن در قالب تسهیلات به متقاضیان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی است افزود: در حال حاضر نسبت مصارف به منابع استان معادل ۱۳۵درصد است.
وی با اشاره به  توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در استان افزود: ۷۶۰میلیارد ریال تسهیلات در بخش کشت گلخانه‌ای و با هدف توسعه این نوع کشت در تولید محصولات کشاورزی به ۱۸طرح با مساحت ۲۷هکتار  پرداخت شده و دارای رتبه۶ کشور از نظر عقد قرارداد و رتبه۹ کشور از نظر مساحت طی ۱۰ماهه سال جاری هستیم.
رمرودی با اشاره به تفاهم‌نامه پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی با صندوق توسعه ملی در قالب تسهیلات سرمایه‌ای و سرمایه در گردش گفت: در این خصوص از ابتدای اجرای این طرح در سال۱۳۹۷مبلغ ۴۸۴ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی در ادامه اظهارکرد: از سال گذشته تاکنون نیز تعداد۶۱۴ فقره تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و نهادهای حمایتی به مبلغ ۱۱۳۵میلیارد ریال توسط این بانک پرداخت شده است.
مدیر ستادی بانک کشاورزی استان قزوین افزود: به منظور افزایش ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در استان از ابتدای سال تا کنون ۳۶۶فقره تسهیلات به مبلغ ۳۱۶میلیارد ریال با نرخ ۱۵درصد پرداخت شده است.
وی با اشاره به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه تبصره۱۶ خوداشتغالزایی در استان گفت: امسال ۱۳۹فقره تسهیلات به مبلغ ۵۵میلیارد ریال به افراد زیرپوشش نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)پرداخت شده است.
رمرودی با اشاره به بیمه محصولات کشاورزی استان یادآور شد: در سال جاری شعب بانک کشاورزی استان قزوین ۲۷۶میلیارد ریال غرامت به کشاورزان خسارت دیده تحت پوشش بیمه کشاورزی، پرداخت کرده و از مجموع غرامتهای پرداخت شده به کشاورزان و دامداران مبلغ ۷میلیارد ریال غرامت در بخش دام، مبلغ ۱میلیارد ریال غرامت در بخش طیور، مبلغ ۲۵۰میلیارد ریال غرامت در بخش محصولات باغی و مبلغ ۱۸میلیارد ریال غرامت در بخش محصولات زراعی بوده است.

۴۶

کد خبر 1349082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =