اوضاع ادلب پوتین و اردوغان را نگران کرد

ایرنا نوشت: روسای جمهوری روسیه و ترکیه در گفت وگویی تلفنی درخصوص اوضاع ادلب سوریه و افزایش تحرکات تروریست‌ها در این منطقه ابراز نگرانی کردند.

«ولادیمیر پوتین» و «رجب طیب اردوغان» بطور مفصل درخصوص اوضاع سوریه گفت‌وگو کرده و دو طرف از شرایط و اوضاع منطقه کاهش تنش ادلب ابراز نگرانی کردند. 

پوتین به تشدید تحرکات گروه‌های تروریستی (در ادلب) اشاره و خاطرنشان کرد که تحرکات آنها منجر به قربانی شدن شمار زیادی از غیرنظامیان در سوریه شده است. 

در ادامه گفت وگوی تلفنی بر اجرای کامل و فوری توافق های روسیه و ترکیه در مورد ادلب که در آن افزایش اقدامات مشترک دو کشور برای ازبین بردن افراط گرایان پیش بینی شده است، تاکید شد.

دو طرف توافق کردند تدابیر فوری در وهله اول از کانال وزارتخانه های دفاع روسیه و ترکیه با هدف افزایش کارایی و هماهنگی اقدامات دو کشور در سوریه بکار گیرند. 

روسای جمهوری روسیه و ترکیه بر حمایت از گفت وگوهای سوری در چارچوب کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو تاکید کردند.

گفتنی است اوضاع منطقه ادلب در هفته های اخیر بر اثر تحرکات تروریست ها متشنج شده و در گلوله باران مناطق اطراف ادلب ازجمله حلب شمار زیادی از غیرنظامیان کشته شده و ورود نیروهای ترکیه به این منطقه نیز تنش اوضاع افزوده است.

در ادامه کاخ کرملین گزارش گفته شد: سران روسیه و ترکیه در تبادل نظر در مورد مساله سوریه بر اهمیت رعایت و اجرای آتش بس در این کشور که از روز ۱۲ ماه ژانویه (۲۲ دی ماه) اعلام شده است و نیز اجرای نتایج کنفرانس بین المللی برلین برای حل مسائل لیبی تاکید کردند.     

312 310

کد خبر 1349382

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =