چراغ مستقلین خاموش شد، اصلاح طلبان دست خود را بالا بردند و البته روزگار عجیب اصولگرایان /کنایه کاربران خبرآنلاین به کدخدایی/احمدی‌نژادی‌ها می‌آیند؟

کاربران خبرآنلاین درباره ترکیب احتمالی مجلس آینده نظر دادند؛ برخی اصولگرایان را پیروز مجلس دانستند و برخی هم شورای نگهبان و رویکردش در انتخابات را به پای بحث کشاندند.

به گزارش خبرآنلاین، دیگر تا انتخابات زمان زیادی باقی نمانده و نبض مجلس دهم به شماره افتاده است؛ از مدت‌ها پیش احزاب و گروه‌های سیاسی یکی در قالب نشست‌های شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان و دیگری در قالب شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی برنامه‌های انتخاباتی‌شان را روی میز گذاشتند تا به یک تاکتیک انتخاباتی دست پیدا کنند. البته مشخص شدن چند و چون این آرایش‌های سیاسی به نظر شورای نگهبان و ماجرای تائید و ردصلاحیت‌ها بستگی داشت.

از آنجا که یک هفته‌ پیش تقریبا تکلیف بررسی صلاحیت‌ها مشخص شد خبرآنلاین تصمیم گرفت تا نظر کاربرانش را درباره ترکیب مجلس آینده بپرسد، آن هم با این سوال که «از نگاه شما ترکیب مجلس آینده به نفع اصلاح طلبان است یا اصولگرایان و مستقلین؟ احتمال روی کار آمدن طیف جدیدی تحت عنوان جریان سوم وجود دارد؟»

پاسخ کاربران به این پرسش قابل توجه بود برخی پای نظارت استصوابی و حذف یک جریان را به پیش کشیدند و برخی دیگر نظرشان درباره ترکیب مجلس آینده را بیان کردند. در این میان افرادی هم با نوشتن «دیگه تموم ماجرا» شعار عبور از اصلاح‌طلب و اصولگرا را سر دادند.

چو دانی و پرسی سوالت خطاست

امین از کاربرانی بود که به موضوع بررسی صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان اشاره کرد و نوشت: «معلومه با این همه رد صلاحیت اصلاح طلبها فقط اصول گراها تایید صلاحیت شدن ... قالیباف تایید صلاحیت شده» او با این جمله ترکیب را اصولگرا پیش‌بینی اما جالب‌تر از این جمله پاسخ نیک‌نظر کاربر دیگری بود که با کنایه به رویکرد شورای نگهبان و ردصلاحیت‌ها خطاب به خبرآنلاین این مصرع شعر را نوشت که «چو دانی و پرسی سوالت خطاست»

حسینعلی هم نوشت: «به نظرم شرایط سیاسی و عملکرد گروههای حاکم نتیجه انتخابات اسفندماه را بخوبی رقم خواهد زد چراکه اصلاح طلبان از قبل دست های خود را بالا بردند مستقلین هم که چراغ شان خاموش است تا در اینده روشن شود در این میدان باز اصولگرایان می مانند که باید هم تلاش کنند و هم چراغ رقابت را روشن نگهدارند. روزگار عجیبی است»

در این میان طنازی‌های معنادار کاربران هم جالب توجه بوده است، مانند کاربری که در پاسخ به این سوال که چه کسانی یا گروهی بر کرسی‌های خانه ملت تکیه خواهند زد، نوشته بود «دوستان آقای کدخدایی»

محمدرضا مقدم هم نوشت: مجلس اول تا پنجم خیلی رقابتی نبود و حاشیه کم داشت(این مجالس عمدتا دست اصولگرایان بود) اما از مجلس ششم تا مجلس کنونی رقابتی شد و باز هم اصولگرایان کرسی بیشتر داشتند (به دلیل رد صلاحیت های گسترده)فقط یک مجلس کلا اصلاح طلب بود ان هم مجلس ششم پس برای مردم روشن است که مجلس یازدهم باز به اصولگرایان می رسد و ...

پاسخی به رنگ بی تفاوتی

«چه فرقی می‌کنه» این کوتاهترین اما پرمعناترین جمله‌ای بود که کاربران خبرآنلاین درباره ترکیب احتمالی مجلس آینده نوشتند. جمله‌ای که می‌تواند خروجی 10 دوره مجلس را به چالش بکشد. یک کاربر دیگری نوشته بود: « هر جناحی که رای بیاره....... فکر پر کردن جیب خودش وخانواده ش نه فکر تعامل باجهان هستن ونه فکر درست کردن اقتصاد مملکت ونه فکر منافع ملی کشور» یا دیگری نوشته بود: « مگه فرقی داره؟ تهش کاری برای مردم نمی کنن» دیگری هم نوشته بود: « چرا خودمان را گول بزنیم اصلاح طلب و اصولگرا در کار نیست»

فرد دیگری نوشته بود: « مگر فرقی هم میکنه مجلسی که حتی در جریان امور نیست از هر جریانی باشه فرقی نمیکنه»

هرکی میاد دلسوز باشد

بسیاری از کابران هم به موضوع کارآمدی مجلس و نمایندگان اشاره کرده بودند مثلا فردی نوشته بود: « اصولگرا واصلاح طلب یه مسخره بازی محض است بهتر است کسی بیاد که شبانه روز وجهادی برای مردم کار کند وبه فکر مردم خودش وتوان داخلی باشه ودست از خارجی‌ها ببره» عبدالکریم هم نوشت: « باید در این برهه کسانی بیایند که دلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پیرو قاطع ولایت فقیه باشند حالا در کدام جناح باشند زیاد مهم نیست مهم اصل ولایت و نظام است»

در این میان البته برخی هم معتقد بودند مجلس یازدهم به دست جبهه پایداری و طیف جدید احمدی‌نژادی‌ها یا معتدلین خواهد افتاد.

27216

کد خبر 1349385

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =