دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان حتی تب هم ندارند

ایرنا نوشت: معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیچ یک از ۵۷ دانشجوی ایرانی بازگشته از چین حتی تب ندارند اما تا دو هفته در قرنطینه می‌مانند و احتمالا شنبه از همه آنها آزمایش کرونا گرفته می‌شود.

علیرضا رئیسی روز چهارشنبه در نشست خبری در محل وزارت بهداشت افزود: دوره پنهان بیماری کرونا حداکثر چهار روز است و اگر یکی از این دانشجویان بیمار باشد تا شنبه مشخص می شود. این افراد همگی دانشجو هستند و ۱۶ نفر آنها با خانواده هستند. یک کودک نیز همراه آنان است.
وی گفت: در محل اسکان این دانشجویان تیم اورژانس، بهداشت محیط و یک پزشک آقا و یک پزشک خانم مسقر است و هر روز وضعیت آنها کنترل می شود. البته خود این دانشجویان نیز آگاه هستند و طبق عادت مدام دستهای خود را می شویند و اغلب در چین با دوستان خود نیز مراوده نداشته اند و غذایشان را هم خودشان تهیه می کردند.
معاون وزیر بهداشت در پاسخ به خبرنگار ایرنا گفت: همه پروازهای رفت و برگشت به چین لغو شده، البته وزارت بهداشت از دولت خواسته است پروازهای اختصاصی برای بازگرداندن سایر ایرانیان مقیم چین نیز برقرار شود و حتی امکان بازگشت چینی ها به کشورشان فراهم شود.
رئیسی ادامه داد: در مورد پروازهای غیر مستقیم از چین نیز با استقرار دوربین های حرارتی، کنترل های سختگیرانه در همه فرودگاههای کشور انجام می شود و البته همه مسافران خارجی در فرودگاهها کنترل می شوند و مرزهای زمینی و دریایی نیز تحت مراقبتهای بهداشتی برای پیشگیری از ورودکرون است.
معاون وزیر بهداشت گفت: تاکنون هیچ مورد ویروس کرونا در کشور وجود نداشته و دلیلی هم برای پنهانکاری وجود ندارد و همان طور که در مورد آنفلوانزا هفته آمار اعلام می کردیم در مورد این بیماری که مرگ آوری کمتری دارد نیز هر واقعه ای را به مردم گزارش می کنیم.
۴۷۲۲۳

کد خبر 1349459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =