از شوخی‌های تمیز پیمان قاسمخانی تا دلیل حذف ستاره پسیانی

نشست خبری فیلم سینمایی «خوب، بد، جلف۲؛ ارتش سری»، مانند خود فیلم همراه با شوخی و در فضایی شاد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نشست خبری فیلم «خوب، بد، جلف۲؛ارتش سری» با حضور گارگردان، دیگر عوامل و بازیگران فیلم، شامگاه چهارشنبه ۱۶ بهمن در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

پیمان قاسمخانی، آغازگر صحبت‌های عوامل فیلم در این نشست خبری بود. او درباره کارگردانی «خوب، بد، جلف۲؛ارتش سری» گفت: «کارگردانی این فیلم به صورت مشترک با محسن چگینی بود و اگر از لحاظ تکنیکی پیشرفتی نسبت به کار قبلی من دیده می‌شود، مدیون محسن است. باید توضیح بدهم اگر اسم وی در تیتراژ به عنوان کارگردان نیامده است، دلیلش این بوده که نامش را دیر به وزارت ارشاد داده‌اند.»

در واکنش به این صحبت قاسمخانی، سام درخشانی به شوخی گفت: «اگر به لحظ تکنیکی تغییری در بازی من می‌بینید، به این دلیل است که پژمان در کنار من حضور داشته است و اگر در تیتراژ نامش را نیاوردیم به این دلیل بوده که اسمش را دیر به ارشاد داده‌ایم!»

در ادامه، قاسمخانی با اشاره به بی‌توجهی جشنواره‌ها به آثار کمدی گفت: «در جشنواره‌های فیلم ایران هیچ جایی برای فیلم‌های کمدی نیست اما اگر به واسطه این جشنواره اتفاق خوبی برای این فیلم بیفتد، خوشحال می‌شوم. با این‌حال، همین که در بخش سودای سیمرغ هستیم، کافی است و به دنبال جایزه نیستیم.»

این کارگردان درباره وجوه سیاسی فیلم هم گفت: «این فیلم هیچ جهت‌گیری سیاسی ندارد و اگر جریان سیاسی در آن دیده شده، فقط برای پیش‌ رفتن فیلمنامه و جریان فیلم بوده است.»

او ضمن تشکر از عوامل فیلمش افزود: «پژمان و سام مانند عضوی از خانواده ما بودند همچنین حامد کمیلی نیز من را سوپرایز کرد زیرا توقع این بازی خوب را از او نداشتم.»

در بخشی از این نشست، بازیگران فیلم درباره نقش خود صحبت کردند. سام درخشانی با اشاره به حضور خود در فیلم‌های کمدی گفت: «زمانی که بحث مارکت پیش می‌آید، بازیگر محدود می‌شود. من دوست دارم نقش‌های درام هم بازی کنم اما همیشه فیلم‌های کمدی مخاطب بیشتری دارند. سعی دارم در انتخاب‌هایم تعادلی بین فیلم‌های درام و کمدی برقرار کنم.»

ریحانه پارسا هم در پاسخ به پرسشی درباره معروفیت و شهرت زودهنگام خود پس از سریال «پدر» گفت: «طبیعی است که یک بازیگر پس از بازی در اولین حضورش از خود راضی  شود و بگوید دیگر برای چه باید تلاش کنم اما برای من این اتفاق نیفتاد. لحظه‌ای که تیتراژ قسمت آخر سریال «پدر» تمام شد، به خودم گفتم که پس از پایان هر کار به آن تکیه نکنم.»

او ادامه داد: «اگر بعد از سریال «پدر» یک سریال با همان موضوع بازی می‌کردم، می‌توانستم آن دو را کنار هم بچینم و مقایسه کنم، اما در حال حاضر نمی‌توان این کار را کرد زیرا به عنوان دومین کارم در یک فیلم سینمایی کاملا متفاوت بازی کردم.»

حامد کمیلی نیز درباره نقش خود در این فیلم گفت: «همیشه کنجکاو بودم که نقش‌های جدید بازی کنم فکر می‌کنم در این فیلم زیاد از خودِ همیشگی‌ام دور نبودم. از بازی در این فیلم راضی بودم و برایم تجربه جدیدی بود.»

گوهر خیراندیش، دیگر بازیگر این فیلم که این روزها در آمریکا به سر می‌برد، در تماسی تلفنی در این جلسه مشارکت کرد و گفت: «به پیمان عزیز از راه دور سلام عرض می‌کنم. دوست داشتم در کنارش باشم و این فیلم را با هم می‌دیدیم. نمی‌دانستم دقیقا کجای فیلم قرار دارم اما پس از تعریف این فیلم سریعا پیشنهاد بازی را پذیرفتم.»

او در واکنش به صحبت‌های پیمان قاسمخانی درباره کوتاه شدن نقش شخصیت‌اش در فیلم ادامه داد: «اگر کارگردان تشخیص می‌دهد که یک سری از صحنه‌ها باید حذف شود باید این کار انجام شود زیرا او بیشتر و بهتر می‌داند. امیدوارم تمام کسانی که به تماشای فیلم نشستند لذت برده باشند.»

با طرح پرسشی درباره خنثی بودن نقش علی اوجی در دو قسمت «خوب، بد، جلف»، قاسمخانی توضیح داد: «از علی خواستم مانند یک «فک» در این فیلم بازی کند و همیشه آویزان باشد. او هم دقیقا همین کار را انجام داد. قول می‌دهم در «خوب، بد جلف۳» نقش بهتری به او بدهم.»

او همچنین با اشاره به ممیزی فیلم توضیح داد: «از ستاره پسیانی عذرخواهی می‌کنم که نقشش به دست دوستان ممیز، آش و لاش شد اما اگر حذف نمی‌شد قطعا خیلی بیشتر می‌خندیدید. این فیلم در ابتدا ۱۸۲ دقیقه بود که با زحمات میثم مولایی به ۱۱۵ دقیقه رسید. خوشحالم که گوهر خیراندیش در آمریکا است وگرنه اگر ایران بود به خاطر قسمت‌های حذف شده فیلم ناراحت می‌شد.»

این کارگردان درباره میزان شوخی‌های فیلم توضیح داد: «من فیلمم را تنها برای گیشه نمی‌سازم و در فیلمنامه باجی برای خنداندن به مخاطب نمی‌دهم، حتی بسیاری از شوخی‌ها را که در روند قصه جایی نداشت از فیلم درآوردیم.»

در ادامه، قاسمخانی در واکنش به پرسشی انتقادی درباره شوخی‌های جنسی که در فیلم وجود دارد و این‌که آیا این شوخی‌ها مناسب خانواده‌ها است یا خیر، پاسخ داد: «دیدن فیلم با خانواده کاملا بستگی به جنس خانواده دارد. ما صد درجه بالاتر از شوخی‌های جنسی فیلم را در جامعه می‌بینیم اما من سرم را زیر برف نمی‌کنم و در حد عرف جامعه در این فیلم شوخی کردم. اساسا چیزی به نام شوخی جنسی وجود ندارد. برخی شوخی‌ها واقعا زشت است که قطعا ما هم انجام نمی‌دهیم و در برخی فیلم‌ها هست و من را هم ناراحت می‌کند ولی این شوخی‌ها شوخی‌های تمیزی است و می‌توان حداقل با خانواده من آنها را دید.»

۵۷۵۷

کد خبر 1349558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =