۰ نفر
۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
معترضان دفتر جبران باسیل را آتش زدند

ایرنا نوشت: شماری از معترضان امروز (پنجشنبه) درهای دفتر حزب مسیحی « آزاد ملی» به رهبری «جِبران باسیل» وزیر امور خارجه پیشین لبنان، در شهرک حلبا در شمال این کشور را شکستند و سپس این دفتر را آتش زدند.

پایگاه خبری لبنان ۲۴ گزارش کرد: معترضان دلیل این اقدام خود را برخورد نامناسب محافظان «زیاد اسود» نماینده مجلس و عضو فراکسیون «لبنان قوی» وابسته به حزب آزاد ملی با آنان،عنوان کردند.

 

این فراکسیون ۱۹ نماینده در مجلس ملی لبنان دارد.

برپایه این گزارش، جوانان معترض خسارت های مالی به دفتر حزب یاد شده وارد کردند و علیه رییس و نمایندگان وابسته به آن شعار دادند.

شمار دیگری از جوانان روبروی دفتر حزب آزاد ملی در طرابلس در شمال لبنان تجمع و سعی کردند به آن حمله کنند و وارد آن شوند  اما نیروهای نظامی و انتظامی مانع شدند.

پیش از این و در بیست و چهارم آذر ماه گذشته نیز معترضان دفتر حزب المستقبل به ریاست «سعد حریری» نخست وزیر پیشین و نیز دفتر حزب آزاد ملی در شهر عکار در شمال لبنان را آتش زدند.

«میشل عون» رییس جمهوری لبنان در شهریور سال ۱۳۸۴ خورشیدی در یک نشست خبری در شرق بیروت خبر تاسیس حزب سیاسی "آزاد ملی" به رهبری خودش را اعلام کرد. اکنون رهبری این حزب به عهده "جبران باسیل" متحد وی است.

310 310 23

کد خبر 1349709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =