روسیه: به همکاری با ترکیه و ایران ادامه می‌دهیم

ایسنا نوشت: وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که تعدادی از کارشناسان نظامی روس و ترکیه‌ای در حملات گروه‌های افراطی در منطقه کاهش تنش در ادلب کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دستگاه دیپلماسی روسیه اظهار کرد که تعدادی از کارشناسان روس و ترکیه‌ای در سوریه توسط گروه‌های افراطی که در دو هفته اخیر بیش از ۱۰۰۰ حمله در ادلب انجام داده‌اند، کشته شده‌اند.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد: "در ابتدای ماه ژانویه میلادی، نظامیان روس و ترکیه‌ای اقدامات جدیدی را برای برقراری آتش‌بس در منطقه کاهش تنش در ادلب انجام دادند. نه تنها تروریست‌ها خصومت‌های خود را کاهش ندادند، بلکه حملات خود را نیز افزایش دادند".

وزارت امور خارجه روسیه همچنین تاکید کرد، مسکو به همکاری نزدیک خود با ترکیه و ایران برای تضمین امنیت در سوریه ادامه خواهد داد.

این وزارتخانه گفت: ما بر تعهدمان نسبت به توافقات و تفاهم‌های به دست آمده در نشست‌های آستانه تاکید می‌کنیم؛ توافقاتی که بر لزوم مبارزه با تروریسم‌ها در سوریه ضمن حفظ احترام برای تمامیت ارضی و استقلال سوریه تأکید دارند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما به همکاری نزدیک خود با ترکیه و ایران برای دستیابی به ثبات و امنیت در سوریه و پیشبرد روند سیاسی که به رهبری و توسط خود سوری‌ها و با کمک سازمان ملل و طبق قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت صورت می‌گیرد، ادامه خواهیم داد.

310311

کد خبر 1349724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =