آغاز نخستین ماراتن بین‌المللی برنامه نویسی وب و موبایل در جزیره کیش

نخستین ماراتن بین‌المللی برنامه نویسی وب و موبایل در جزیره کیش با حضور ۱۷۰ نفر در قالب ۲۱ تیم از استان های مختلف کشورمان آغاز شد .

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین در کیش ، هکاتوریسم ۲۰۲۰ نخستین ماراتن بین‌المللی برنامه نویسی وب و موبایل در حوزه‌ی گردشگری است که با حضور ۱۷۰ نفر در قالب ۲۱ تیم از استان های مختلف کشورمان در جزیره زیبای کیش برگزار می شود.
در این ماراتن تیم‌ها در روز اول با چالش های خود آشنا شدند و به کمک مربیان که از مطرح‌ترین و با سابقه‌ترین افراد حاضر در کشور هستند، به ارائه راه حل‌هایی برای چالش‌ها پرداختند.


با توجه به برگزاری اولین ماراتن بین‌المللی برنامه‌نویسی گردشگری ایران(هکاتوریسم ۲۰۲۰) در جزیره کیش و حضور مسئولین دولتی و سرمایه گذاران بخش خصوصی، اعضای شورای سیاست گذاری تصمیم به برگزاری جشنواره ایده در منطقه آزاد کیش گرفتند چرا که اعضای شرکت‌کننده از نزدیک با ایده‌ها و طرح های استارتاپی و اختراعات بخش گردشگری، صنایع دستی و توریسم سلامت آشنا می شوند و در صورت کسب امتیاز های لازم، زمینه سرمایه گذاری و همکاری بین صاحبان ایده و سرمایه گذاران حاصل می‌شود. در واقع این رویداد فرصت مناسبی برای تجاری سازی ایده‌ها و طرح‌ها است.
هکاتون یک کلمه‌ی مرکب از دو واژه‌ی هک (Hack) و ماراتن (Marathon) است. هکاتن‌ها در ابتدا رقابت‌هایی برای هک و نفوذ به سیستم‌ها بوده‌اند اما به تدریج و با فراگیرتر شدن آن‌ها به رقابت‌هایی برای تولید نرم‌افزارهای کاربردی تبدیل شدند. در ایران هم چند سالی است که گردهمایی‌های مختلفی در زمینه برنامه‌نویسی برگزار می‌شود و برنامه‌نویسان از سراسر ایران دور هم جمع می‌شوند و با چالش‌های مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند.
تیم منتخب اول این جشنواره سه هزار دلار، دومین تیم یک هزار و ۵۰۰ دلار و سومین تیم هزار دلار دریافت خواهند کرد.


معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه صنعتی شریف، سازمان منطقه آزاد کیش و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از برگزار کنندان این رویداد هستند.در این بازدید  لازم به ذکر است دکتر مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز از نزدیک در جریان نحوه برگزاری این ماراتن قرار گرفت و با شرکت کنندگان، مربیان و برگزار کنندگان  این رویداد مهم، گفت و گو کرد.

46

کد خبر 1349858

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =