کناره گیری اعتراض‌آمیز چهره نزدیک به قالیباف از شورای ائتلاف مشهد /اعلام فهرست نهایی شورای ائتلاف تا چند روز آینده

ایسنا نوشت:سعید احدیان از حضور در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در خراسان رضوی کناره‌گیری کرد.

محمدسعید احدیان دبیر سابق جبهه آرمان خواهان واقع بین که به عنوان عضو حقیقی در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان رضوی فعالیت می کرد، با انتشار مطلبی در صفحه مجازی خود اعلام کرد از این شورا کناره گیری کرده است. 

احدیان در این مطلب با اشاره به وجود اشکالات متعدد در مسیر شورای ائتلاف اعلام کرد: حقیر معترض سازوکار موجود بوده و در خروجی آن نیز نقشی ندارم و از مسئولین شورای وحدت نیز می خواهم هرچه سریعتر در اطلاع رسانی خود درباره اسامی اعضای این شورا تجدید نظر کنند. 

در بخش پایانی بیانیه احدیان آمده است: «ضمنا تاکید می کنم حقیر علی رغم اینکه به این سازوکار معترضم علاقه ندارم از طرف من به آن لطمه ای بخورد،  لذا از ذکر جزئیات نقدها و مسائل مربوط در فضای رسانه ای عمومی خودداری کردم اما درصورتی که دیگران وارد این عرصه شوند، دلیلی برای سکوت باقی نمی ماند.»

اعلام فهرست نهایی شورای ائتلاف تا چند روز آینده

همچنین سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان رضوی گفت: ظرف چند روز آینده فهرست نهایی شورا اعلام می‌شود.

حمیدرضا ترقی در جمع خبرنگاران، از پایان مصاحبه‌های کمیته تطبیق این شورا با نامزدها و جمع‌بندی امتیازات آنها خبر داد و اظهار کرد: ۵۰ نامزد مجلس شورای اسلامی در فرایند بررسی این شورا بر اساس شاخص‌های تدین و التزام عملی به اسلام، نظام و ولایت فقیه، انقلابی و شجاع بودن، کارآمدی و داشتن تخصص مورد نیاز، برخورداری از سلامت اخلاقی، سیاسی و اقتصادی، مردمی و به دور از اشرافیگری بودن، وابسته نبودن به کانون‌های قدرت و ثروت، اهل مشورت و خرد جمعی بودن و برخورداری از قدرت بیان و اقناع با تاکید بر جوانگرایی و توجه به جایگاه زنان مورد بررسی دقیق و منصفانه و به دور از گرایشات جناحی قرار گرفتند.

وی افزود: این افراد عمدتا از عناصر فرهیخته و سرمایه‌های فکری و اجرایی استان بودند که شناخت توانمندی‌های ارزشمند آنها می‌تواند گردش نخبگان در مدیریت‌های استان را تضمین نماید.

ترقی بیان کرد: از آنجا که تعداد نمایندگان شهر مشهد محدود بوده، طبیعی است که باید از این ۵۰ نفر به ۵ نفر برسیم، بنابراین از این تعداد، ۲۰ نفر که دارای امتیاز بالاتری هستند به مجمع عمومی شورای ائتلاف که مرکب از اعضای تشکل‌های فرهنگی و سیاسی و معتمدین محلات، حاشیه شهر و مساجد و فعالان حوزه و دانشگاه اعم از برادران و خواهران هستند، معرفی می‌شوند تا ظرف چند روز آینده فهرست نهایی شورا اعلام شود.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اطلاعات شورا از طریق شبکه‌های فضای مجازی و اینستاگرام در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.

وی در خصوص نامزدهای ۱۱ حوزه انتخابیه دیگر استان، گفت: تعدادی از شهرستان‌ها براساس تفاهم شوراهای محل و استان نهایی شده و بعضی دیگر در حال بررسی است که انشاالله اول هفته آینده قطعی خواهد شد.

2727

کد خبر 1349881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =