۱ نفر
۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
تصمیم ترکیه درباره ادلب

فارس نوشت: وزیر خارجه ترکیه با ادعای اینکه عملیات ارتش سوریه در ادلب را متوقف خواهند کرد، گفت یک هیأت روسی فردا برای صحبت درباره موضوع ادلب به ترکیه سفر می‌کند.

«مولود چاووش‌اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه امروز (جمعه) بار دیگر مخالفت‌ها با عملیات ارتش سوریه ضد گروه‌های تروریستی در استان ادلب را تکرار کرد.

چاووش‌اوغلو در نشست خبری مشترک با وزیر خارجه اسلواکی، گفت: «ما حملات [ارتش] سوریه [در ادلب] را متوقف می‌کنیم، نه به این دلیل که سربازان ما را هدف قرار دادند، بلکه به این دلیل که در حال تبدیل شدن به تهدید و خطر هستند».

به نوشته وبگاه شبکه «الجزیره»، وی با اشاره به سفر هیأت روسی به ترکیه در روز شنبه، گفت مباحثات با این هیأت روی متوقف کردن عملیات ارتش سوریه در ادلب و تسریع راهکار سیاسی در سوریه متمرکز است.

این اظهارات وزیر خارجه ترکیه در حالی است که ارتش سوریه در حال پیشروی در استان ادلب است؛ به گونه‌ای که شامگاه گذشته موفق شد شهر راهبردی «سراقب» واقع در جنوب شرق ادلب را آزاد کند. (جزئیات بیشتر)

ارتش سوریه طی نزدیک به یک ماه، در واکنش به عدم پاییبندی عناصر ترویستی و ترکیه به آتش‌بس در ادلب، عملیاتی را آغاز کرده و توانسته است،دومین شهر بزرگ این استان یعنی «مَعرة النُعمان» و شهرک «خان‌طومان» را به همراه ۲۰ روستا و شهر دیگر در غرب استان حلب آزاد کند.

312 310

کد خبر 1349980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =