واعظی: در قالب ۱+۵ مذاکره می‌کنیم /آمریکا بدون هیچ پیش شرطی خواستار مذاکره است

رییس دفتر ریاست جمهوری با بیان اینکه هیچ وقت راه مذاکره را نبسته‌ایم و باید با کشورهای مختلف کار کرد، گفت: چون ترامپ را قابل اعتماد نمی‌دانیم، اول باید خاطر ما از برداشتن تحریم جمع شود و در قالب ۱+۵ می‌توانیم مذاکره کنیم.

به گزارش خبرآنلاین محمود واعظی با بیان اینکه در دنیای امروز کشوری نیست که تمام مسایل را خود حل و فصل کند، گفت: باید با همه کشورها کار کنیم، من آینده ایران را روشن می‌بینم و از گردنه ایجاد شده از سوی دشمنان عبور خواهیم کرد.

وی افزود: در کنار مقاومت برابر دشمنی و فشار اقتصادی آمریکا درهای مذاکره را نبسته و آمادگی داریم در شرایط برابر و عادلانه با گفتگو مشکلات را حل کنیم و تردیدی نداریم که از این مرحله سخت عبور خواهیم کرد.

اهم اظهارات رئیس دفتر رئیس جمهور را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

*شرایط امروز کشور با وجود اعمال تحریم‌های همه جانبه به مراتب بهتر از سال گذشته است و این نشان می‌دهد که مسیر انتخاب شده از سوی نظام و حرکت به سوی خودکفایی و افزایش و رونق تولید در کنار مقاومت ملی، انتخاب درستی بوده که این راه همچنان ادامه دارد.

* سال گذشته تصور ایجاد یک تحریم کوچک علیه کشور بازار را به هم می‌ریخت، اما در شرایط کنونی و با وجود تصویب گسترده‌ترین تحریم ها، بازار کالا و ارز از ثبات برخوردار است.

*جنگ اقتصادی به راه افتاده علیه کشور فقط مختص دولت نیست و راه برون رفت همکاری، همفکری و اتحاد مردم، دولت و تولیدکنندگان است.

*تحریم و فشار اقتصادی موجب وارد کردن سختی و فشار بر تجار، مردم و دولت شد، اما نباید اجازه دهیم این شرایط آمریکا را به هدفش برای زمین گیر کردن جمهوری اسلامی برساند.

*تصمیم رهبری، دولت و مردم در برابر این تحریم مقاومت و پشتیبانی از یکدیگر است تا دشمن به اشتباه خود در اتخاد تصمیم اشتباهش پی برده و از راه در پیش گرفته بازگردد.

*آمریکا در ابتدای تحریم و فشار حداکثری علیه ایران ۱۲ پیش شرط برای مذاکره گذاشت، اما اکنون که از اقدامات خصمانه خود نتیجه نگرفته بدون هیچ پیش شرطی خواستار مذاکره است.

2727

کد خبر 1350183

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =