سخنرانی ترامپ علیه رقیب خود، ویدئوی پر بازدید یوتیوپ شد

ایرنا نوشت: انتشار یک ویدئو از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۹(۲۷ آذرماه ۹۸) «پته بوتیجیج» نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ از حزب دموکرات را مورد تمسخر قرار داده بود؛ اکنون مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است.

ترامپ که بتازگی از مهلکه استیضاحش گریخت، آذرماه امسال در یک کارزار انتخاباتی و در جمع هوادارانش، با تمسخر چگونگی تلفظ نام خانوادگی این نامزد دموکرات، اقدام به تخریب وجه او کرده بود.

این کلیپ مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته و اکنون در صفحه یوتیوپ شمار بازدید آن با توجه به اینکه رقابت‌های مقدماتی درون حزبی دموکرات‌ها آغاز شده، نزدیک به ۴۶ هزار بار رسیده است.

ترامپ درجریان این کارزار، نام خانوادگی او را به به صورت‌های مختلفی همچون «جت» (Jet)، «لبه ساختمان» (Edge)  و «بودا» (Buddha) تلفظ کرد که با حمایت طرفدارانش همراه بود. او گفت: نام این فرد قابل تلفظ نبوده و فقط باید نام کوچکش را تلفظ کرد.

کاربری با نام «چلسی ولا» در  کامنتی که فقط ۲۲ ساعت از آن می‌گذرد با انتقاد از این رفتار تمسخرآمیز ترامپ در صفحه یوتیوپ نوشت: آقای ترامپ بهتر است سواد داشته باشی تا شاید آنگاه حق توهین به دیگرا ن داشته باشی.

کاربر دیگری به نام «کارلوس» نیز نوشت: سلول‌های مغز خود را برای آنکه بفهمم این کلیپ چه می‌گوید از دست دادم؛ این به مانند آن است که به تماشای این بنشینی که چطور یک سگ باید پارس کردن را یاد بگیرد.
 

واکنش‌ها به این اقدام تمسخرآمیز ترامپ در حالی صورت گرفته که نتایج اولیه رقابت‌های مقدماتی نامزدهای دموکرات در ایالت آیوا نشان‌دهنده صدرنشینی پته بوتیجیج و برنی سندرز است.

بوتیجیج ۳۸ ساله، اول ژانویه ۲۰۱۲ (۱۱ دی ۱۳۹۰ ) تا اول ژانویه ۲۰۲۰ (۱۱ دی ۱۳۹۸) شهردار شهر « ساوت بند - South Bend » در ایالت ایندیانا بود.

310311

کد خبر 1350295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =