فروش نجومی تسلیحات نظامی آمریکا به استرالیا

ایرنا نوشت: دولت آمریکا در ادامه رویکرد منافع اقتصادی حاصل از تجارت تسلیحات، در تازه‌ترین قرارداد تسلیحاتی با فروش۲۰۰ موشک ضد کشتی به استرالیا به ارزش ۹۰۰ میلیون دلار موافقت کرده است.

به گزارش خبرگزاری آمریکایی یونایتدپرس اینترنشنال، وزارت امور خارجه آمریکا فروش ۲۰۰ فروند موشک ضد کشتی موسوم به موشک های دارای برد بلند AGM-۱۵۸C به استرالیا را تصویب کرده است.

آژانس همکاری امنیتی دفاعی به عنوان بخشی از وزارت دفاع آمریکا ضمن تایید این موضوع، ارزش تقریبی فروش این موشک هارا ۹۰۰ میلیون دلار برآورد کرد.

این آژانس گزارش داده که درخواست استرالیا همچنین شامل حمایت و آزمایش تجهیزات، آموزش کارکنان و تجهیزات آموزشی، کمک فنی دولت آمریکا و نمایندگان پیمانکار و حمایت مهندسی و لجستیکی است.

آژانس همکاری امنیتی دفاعی آمریکا همچنین اعلام کرده که این فروش تسلیحاتی آمریکا از اهداف امنیت ملی و سیاست خارجی  آمریکا حمایت می کند.

در این گزارش، استرالیا یکی از مهم ترین متحدان آمریکا در غرب اقیانوس آرام عنوان شده و بیان می کند که موقعیت راهبردی این قدرت سیاسی و اقتصادی کمک چشمگیری به حفظ امنیت و ثبات اقتصادی این منطقه می کند.

موشک های ضد کشتی (LRASM) دارای قابلیت هدف گیری خودکار پیشرفته تری نسبت به موشک های ضد کشتی مدل هارپون نیروی دریایی آمریکا است که از سال ۱۹۷۷میلادی در ناوگان نیر وهای دریایی استرالیا از آنها استفاده شده است.

موشک ضد کشتی LRASM ساخت شرکت لاکهید مارتین، شرکت هوافضا، تجهیزات نظامی و امنیت اطلاعات آمریکا است که سال ۲۰۱۸ از آن استفاده شده است. لاکهید مارتین یکی از ۵ شرکت صدرنشین در گزارش موسسه بین المللی تحقیقات صلح استکهلم درباره رتبه بندی صنعت تسلیحات جهان اعلام شده است.

این شرکت در فوریه سال ۲۰۱۹ موفق شد قراردادی به ارزش ۳۳.۴ میلیون دلار را برای طراحی، ادغام و آزمایش سنسورهای چنین موشک هایی به عنوان بخشی از طرح کاهش هزینه ها از آنِ خود کند.

310311
کد خبر 1350313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =