۹ ژئوسایت جدید در قشم به فهرست جهانی یونسکو افزوده می شود

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در بازدیدهای دوره ای خود از نقاط مختلف جزیره با هدف بررسی ظرفیت های توسعه گرای این منطقه، از ژئوسایت هایی که به زودی مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت، بازدید کرد.

به گزارش خبرآنلاین در هرمزگان به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به همراه جمعی از معاونان و مدیران این سازمان، روز گذشته از روند پیشرفت پروژه های زیرساختی و توسعه ای که با هدف ساماندهی ژئوسایت های جدید برای ورود به چرخه زمین گردشگری، در حال انجام است، بازدید کرد.
با توجه به در پیش بودن ارزیابی رسمی چهارساله سازمان جهانی یونسکو از ژئوپارک جهانی قشم، ساماندهی این دو ژئوسایت که به پیشنهاد مدیریت ژئوپارک جهانی قشم با همکاری معاونت فنی و امورزیربنایی و معاونت توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم در حال انجام است، نقش مهمی در ارزیابی بازرسان این سازمان جهانی خواهد داشت.

این دو ژئوسایت به زودی و پس از آماده سازی زیرساخت های لازم برای بهره برداری، به صورت رسمی معرفی و افتتاح خواهند شد.
بازدید از ژئوسایت های در حال بهره برداری و بررسی برخی مشکلات مربوط به تکمیل پروژه های ژئوپارک جهانی قشم، ارایه راهکار و تایید و تصویب آن ها توسط مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، بخش دیگری از این بازدید بود.
لازم به یادآوری است به زودی ۹ ژئوسایت جدید به شمار ۲۵ ژئوسایت های ژئوپارک جهانی قشم افزوده خواهد شد که رقم ژئوسایت های این جزیره را در فهرست جهانی یونسکو به رقم ۳۴ خواهد رساند.

یکی از ژئوسایت های جدید که بسیار مورد توجه حمیدرضا مومنی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم برای بهره برداری و ورود به چرخه زمین گردشگری جزیره می باشد، ژئوسایت کوه کالینگی در مجاورت روستای دیرستان است که یک میراث زمین شناختی کم نظیر و بسیار ارزشمند محسوب شده و ارزش های زمین گردشگری قشم را توسعه خواهد داد.

46

کد خبر 1350387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =