۰ نفر
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
پترسون با خاجی دیدار کرد

دستیار ارشد وزیر امورخارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی با نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گیر او پترسون نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار در خصوص آخرین  تحولات سوریه بویژه موضوع ادلب، کمیته قانون اساسی، بازسازی، کارگروه تبادل بازداشت شدگان و ربوده شدگان، آوارگان و سایر امور بشردوستانه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در این دیدار همچنین زمینه های همکاری مشترک جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملل متحد برای کمک به حل و فصل بحران سوریه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در این دیدار با مرور آخرین تحولات سوریه به بررسی وضعیت ادلب پرداخت و بر ضرورت مبارزه با تروریسم و لزوم اجرای توافق سوچی تصریح کرد. وی افزود جمهوری اسلامی ایران بر رعایت حفظ جان غیرنظامیان و جلوگیری از استفاده از آنها به عنوان سپر انسانی تاکید و جهت کمک به حل و فصل اختلافات میان ترکیه و سوریه آمادگی دارد.

همچنین طرفین بر ضرورت حل و فصل بحران سوریه از طریق فرایند های سیاسی و گفتگوهای سوری- سوری تاکید کردند.

نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد که در چارچوب رایزنی های منطقه ای به کشورمان سفر کرده است با ارائه گزارشی از برخی اقدامات و تحرکات صورت گرفته بویژه ملاقات با مسئولان سوری، از حمایت جمهوری اسلامی ایران برای تداوم فعالیت های کمیته قانون اساسی قدردانی نمود.

310 310

کد خبر 1350452

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =