آشپزخانه یک جز جدا نشدنی هر خانه است و زیبایی آن برای اکثر افراد اهمیت ویژه ای دارد. از طرفی تاثیر گذارترین المان در دکوراسیون آشپزخانه، کابینت ها می باشند. پس طرح، رنگ و جذابیت کابینت ها به زیبایی ظاهر آشپزخانه شما کمک می کند. طراحان دکوراسیون داخلی برای ساخت کابینت های آشپزخانه متریال های متفاوتی را به کار می برند. مانند چوب، فلز، شیشه و MDF . از محبوب ترین انواع کابینت، کابینت های  ام دی اف هستند که با تنوع بالایی از روکش های زیبا در بازار عرضه می شوند.

کابینت های گلاس با روکش پلکسی گلاس یکی از معروف ترین این روکش ها است که با ظاهر درخشان و شفاف خود در دکوراسیون های مدرن جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. از پوشاندن بدنه ی ام دی اف خام با این روکش، "کابینت های گلاس" تولید می شود.

براق بودن این کابینت ها، نمایی لوکس و شیک به آشپزخانه شما بخشیده و با سطح صاف و صیقلی خود نور را در فضا پراکنده می کند. که این ویژگی در آشپزخانه های کوچک و آپارتمانی حکم معجزه را دارد.

چرا باید کابینت های گلاس را انتخاب کنیم؟

اگر تا بحال برای انتخاب این کابینت مردد بوده اید، سامان چوب شما را با ویژگی های منحصر به فرد کابینت های گلاس آشنا خواهد کرد.

- درخشش و براق بودن این کابینت نظر اکثر افراد را به خود جلب می کند.

- سطح صیقلی آن منبع نور مناسبی برای آشپزخانه های تاریک و کوچک محسوب می شود.

- سادگی و مینیمال بودن آن برای دوست داران دکوراسیون های مدرن و امروزی جالب توجه است.

- تنوع طرح و رنگ آن شما را محدود نخواهد کرد.

- قیمت این کابینت فقط کمی از کابینت ام دی اف ساده گران تر است و همین باعث کاهش هزینه ی های شما خواهد شد.

- از آنجاییکه بدنه ی اصلی این کابینت MDF است، پس مزایای کابینت ام دی اف از جمله مقاومت بالا و قابلیت ابزارخوری مناسب را نیز دارا می باشد.

- دستگیره های مختلفی برای این کابینت می توان استفاده کرد. البته انواع مگنتی و بدون دستگیره این کابینت طرفداران بیشتری دارد.

کابینت های گلاس

بعد از آنکه با کابینت محبوب های گلاس آشنا شده و از ویژگی های خاص آن اطلاع پیدا کردید، بهتر است قبل از سفارش درباره ی قیمت این کابینت هم اطلاعاتی به دست بیاورید. در ادامه به بررسی نحوه ی قیمت گذاری کابینت ها خواهیم پرداخت.

نحوه محاسبه قیمت کابینت

قیمت کابینت دغدغه اصلی مشتریان کابینت سازی می باشد. سامان چوب سعی کرده است که تمامی ابهامات در این مسئله را برای شما عزیزان رفع کند.

اگر شما هم در پی خرید یا بازسازی کابینت های آشپزخانه خود بوده اید حتما این جمله را شنیده اید که : ۶۰ درصد هر متر طول به کابینت های زمینی و ۴۰ درصد به کابینت دیواری تعلق می گیرد. یعنی در مجموع قیمت یک متر کابینت دیواری (۴۰%) و یک متر کابینت زمینی (۶۰%) را یک متر کابینت می نامیم. گاهی مککن است شما طبق مبلغی که سازنده اعلام کرده هزینه های کابینت خود را پیش بینینمایید ولی نهایتا با قیمتی که او  محاسبه کرده است مغایرت داشته باشد.

کابینت هایی با ابعاد غیر استاندارد یکی از دلایل به وجود آمدن این مشکل هستند. زیرا این کابینت هابر اساس عمق و ارتفاعشان بر روی قیمت اثر می گذارند. عامل بعدی درب نما ها هستند که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد.

قیمت کابینت زمینی چگونه محاسبه می شود؟

سایز استاندارد کابینت های زمینی، ۷۲ سانتی متر ارتفاع و ۵۵ سانتی متر عمق است. کابینت های سوپرمارکت و کابینت های ایستاده نیز در حین قیمت گذاری در این دسته قرار می گیرند که عمق آن ها بیشتر از ۵۵ و ارتفاعشان ۲۴۰ سانتی متر می باشد. ضریب مورد نیاز برای محاسبه ی قیمت این کابینت ها از جدول کابینت زمینی محاسبه می شود.

قیمت کابینت دیواری چگونه محاسبه می شود؟

ارتفاعی برابر ۷۰ و عمق ۳۰ سانتی متر سایز استاندارد کابینت های دیواری یا هوایی، می باشد. حال اگر کابینت شما ابعادی بیشتر از مقدار گفته شده داشته باشد، آن کابینت غیراستاندارد بوده و شامل ضرایب خاص خودش خواهد شد. ولی اگر کابینت شما کوچک تر از این ابعاد باشد، قیمت آن با ضریب یک محاسبه می گردد.

قیمت درب نما ها

یک متر کابینت دیواری یا زمینی که شامل دو عدد دیواره، درب، کف و تاق می باشد را یک متر کابینت می نامند. غالبا جنس قسمت های داخلی مانند کف، تاق و دیواره های کابینت از MDF بوده و جنس درب کابینت نیز به سلیقه ی مشتری انتخاب می شود. ولی قسمت هاییبین کابینت ها به وجود می آید که به علت قابل مشاهده بودن باید با درب کابینت هماهنگ باشند تا از زیبایی آشپزخانه کم نشود. این قسمت ها را درب نما می نامند. برای مثال کاور دور هود، کاور دور یخچال، پشت اوپن یا جزیره.

کابینت های گلاس

حال با دانستن این اطلاعات می توانید قبل از شروع پروژه ی کابینت سازی خود، هزینه ها را برآورد کرده و مدیریت کنید.  

۲۱۲۱

کد خبر 1350468

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =