۴۰۰مودی مالیاتی فراری در استان یزد شناسایی شدند

مدیرکل امور مالیاتی استان یزدبا بیان اینکه فرار مالیاتی ۴۰۰ مودی در استان یزد را شناسایی کرده ایم، گفت: این مودیان فاقدهرگونه پرونده مالیاتی هستند و گردش مالی آنها میلیاردی بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد، منوچهر اسدی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک دهه مبارک فجز با بیان اینکه یکی از منابع اصلی دولت پس از تحریم های وصول مالیات است، اظهار کرد: این تحریم ها فرصتی مناسبی را ایجاد کرده تا از اقتصاد نفتی جدا شویم و به سمت سالم ترین درآمد دولتی، یعنی مالیات برویم.
وی با اشاره به اینکه قرار گرفتن در این شرایط وظیفه اداره کل امور مالیاتی استان را سخت تر و حساس تر کرده است، افزود: رعایت عدالت مالیاتی مهمترین نکته ای است که در حال حاضر در دستور کار ما قرار گرفته دارد.
اسدی با بیان اینکه رفتن به سمت درآمدهای مالیاتی نشانه افزایش مالیات نیست، تاکید کرد: رویکرد ما معطوف به فعالیت های اقتصادی زیرزمینی و فرارهای مالیاتی است و لزوما به معنای افزایش مالیات مودیان نیست.
وی بابیان اینکه طی چند سال اخیر برای چابک سازی امور مالیاتی طرح جامع مالیاتی با ۳۲ پروژه را اجرایی کرده ایم، افزود: در حال حاضر برخی از فعالیت های این اداره کل به بخش خصوص برون سپاری شده و بخش دیگری نیز با انجام فرایندهای قانون در دست اقدام است.
مدیرکل امورمالیاتی استان یزد با اشاره به تامین مالی شهرداری ها و دهیاری ها گفت: در آمدهای این نهاد ها به نسبت سال ۹۲ از محل مالیات بر ارزش افزوده در حدود ۳۰۰ درصد رشد داشته و در سال ۹۷ به عددی معادل ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
اسدی با بیان اینکه در ۱۰ ماهه سال جاری نیز بیش از ۳۱۳ میلیارد ریال به شهرداری ها و دهیاری استان پرداخت شده است، گفت: قانون ارزش افزوده توسط اداره کل مالیاتی وصول و برای صرف امور جاری و عمرانی به شهرداری ها و دهیاری ها پرداخت می شود.

46

کد خبر 1350490

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =