مرگ و میر مادران در سال ۹۸، به حد صفر رسیده است

در حوزه بهداشت، مرگ و میر مادران در لرستان در سال ۹۸ به حد صفر رسیده است بطوریکه در این سال فقط ۲ نفر مرگ و میر مادران در سطح استان وجود داشت که این کار هم با مراکز فراگیر در سراسر استان و خدمات رسانی ماماها صورت گرفت است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از لرستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در حوزه پرداخت هزینه، دانشگاه علوم پزشکی لرستان نسبت به دانشگاههای کشور جلوتر است بطوری که بدهی پزشکان تا خردادماه و بدهی پرستاران تا تیرماه پرداخت شده است.

«محمدرضا نیکبخت» افزود: بالغ بر ۶۵۰ بهورز در خانه های بهداشت استان مشغول به فعالیت هستند و امسال در جذب پزشکان متخصص خوب عمل کردیم، افزود: امیدواریم در سال ۹۹ کمبودهای لرستان در حوزه پزشکان متخصص رفع شود و دیگر معضلی به نام کمبود پزشک متخصص را نداشته باشیم.

وی اظهار کرد: در بخش بهداشت کارهای خوبی در استان صورت گرفته است، همین که آمار مرگ و میر مادران باردار در استان اینقدر پایین است و به دو نفر در سال ۹۸ رسیده است یک موفقیت بزرگ است.

نیکبخت عنوان کرد: این امر ناشی از فعالیت مراکز بهداشت فراگیر در استان، فعالیت خوب اورژانس هوایی، تعدد متخصصان زنان و … است.

46

کد خبر 1350649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =