هشدار  همتی به سرمایه‌گذاران در بازار ارز

رییس کل بانک مرکزی در واکنش به افزایش قیمت ارز گفت: دستاویز قرار دادن موضوع FATF برای اثرگذاری در نرخ ارز از طریق سفته بازان و فضای مجازی، با واقعیات بازار و روند تامین ارز در تجارت خارجی کشور و چشم انداز گشایش کانال های جدید، همخوانی ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عبدالناصر همتی در تازه‌ترین یادداشت اینستاگرامی نوشت: این روزها، سفته بازان و رانت جویان بازار ارز نتیجه جلسه آتی FATF را بدون اطلاع از پیچیدگی های روند آن، عدم تمدید تعلیق قلمداد کرده و درخصوص تأثیرآن بر نرخ ارز تبلیغات زیادی در کانال‌های تبلیغاتی خود راه انداخته اند.

وی افزود: نظرم را قبلا در مورد اهمیت این موضوع گفته ام، لیکن در شرایط فعلی که اغلب بانک‌های خارجی به دلیل تشدید تحریم‌های آمریکا، همکاری لازم با بانک‌های ایران را ندارند و تبادلات ارزی ما از طریق مکانیزم‌های بانکی جایگزین و غیرقابل تحریم، انجام می‌شود، تصمیم آتی FATF (اعم از تمدید یا عدم تمدید) نمی‌تواند تاثیر قابل توجهی بر شرایط ارزی کشورمان داشته باشد و عمده خبرسازی‌ها دراین خصوص، با انگیزه سودجویی و نوسان گیری در بازار ارز انجام می‌گیرد.

هشدار مجدد همتی به مردم درباره سفته بازان بازار ارز

به اعتقاد رییس کل بانک مرکزی، دستاویز قرار دادن موضوع  FATF برای اثرگذاری در نرخ ارز از طریق سفته بازان و فضای مجازی، با واقعیات بازار و روند تامین ارز در تجارت خارجی کشور و چشم انداز گشایش کانال های جدید، همخوانی ندارد؛ ضمن این که بانک مرکزی نظارت بر جریان پول و مبارزه با پولشویی را نیز در کنار مدیریت بازار ارز با قوت ادامه خواهد داد.

همتی تاکید کرد: مردم عزیز مراقبت کنند که با شگرد جدید سودجویان، این بار تحت عنوان تاثیر FATF دارایی آنها در بازار ارز در معرض ریسک قرار نگیرد.

223225

کد خبر 1350699

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 2
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
    2
    باید قدرت ریال بدان بازگردانده بشه