تحویل ده‌ها فروند بالگرد اورهال شده به نیروی زمینی ارتش/ وزارت دفاع: با اقتدار کامل، هرگونه تجاوز و تعدی را محکم پاسخ می‌دهیم

وزیر دفاع گفت: بازآماد سازی بالگردها و هواپیماها فرایندی پیچیده است که در انحصار تنها چند کشور قرار دارد و موفقیت فرزندان این سرزمین در این امر مهم، گامی اساسی است که  توسط متخصصان فجر آفرین سازمان  صنایع هوایی وزارت دفاع در شرکت پنها با استواری و صلابت برداشته شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی ارتش، مراسم تحویل دهی ۱۰ها فروند بالگرد اورهال و بازآماد سازی شده به نیروی زمینی ارتش با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم قربانی فرمانده هوانیروز نیروی زمینی ارتش و امیر سرتیپ دوم خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در اصفهان برگزار شد.

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم با حضور درپایگاه چهارم رزمی هوانیرور ارتش جمهوری اسلامی ایران در اصفهان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، آماده سازی و تحویل ۱۰ها فروند بالگرد به نیروزی زمینی ارتش  را که با ساخت قطعات بومی مورد نیاز  توسط متخصصین صنایع هوایی وزارت دفاع صورت گرفته است را از دستاوردهای بزرگ  انقلاب اسلامی دانست، و افزود: در پایگاه های هوانیروز در اقصی نقاط کشور از جمله تهران، اصفهان، مسجد سلیمان، قزوین، کرمان، کرمانشاه و... بالگردهای زمین گیر شده توسط متخصصین صنایع هوایی و شرکت پنها مورد تعمیر و اورهال اساسی قرار گرفته که در همین راستا، این بالگردهای باز آمد (اورهال) شده موجب افزایش قدرت رزمی، تهاجمی و پشتیبانی نیروهای مسلح، جلوگیری از خروج میلیون ها دلار ارز از کشور و کاهش هزینه ها به میزان بیش از ۵۰ درصد نسبت به قیمت های جهانی و بهره گیری حداکثری از شرکت های دانش بنیان داخلی شده است.

وی  سپس با بازدید از نمایش قدرت بالگردی پایگاه چهارم رزمی هوانیروز اصفهان تأکید کرد: رشادت ها و جانفشانی های خلبانان تیز پرواز هوانیروز در طول دوران دفاع مقدس و پس از آن چون نگینی درخشان در کارنامه پر افتخار این مجموعه پر افتخار می درخشد و ملت بزرگ ایران اسلامی همواره قدر دان ایثارگری های آنان بوده اند.

امیر حاتمی تصریح کرد: دست اندرکاران صنعت دفاعی با توکل بر خداوند متعال و تدابیر فرمانده معظم کل قوا و حمایت های دولت خدمتگزار و با تکیه بر ظرفیت، توان و امکانات داخلی موفق شده اند علی رغم تهدیدات همه جانبه و جنگ تمام عیار اقتصادی، قطعات مورد نیاز و هایتک بالگردهای زمین گیر نیروهای مسلح را طراحی و تولید کرده و به موقع تحویل یگان های هوانیروز دهند.

وزیر دفاع گفت: این موفقیت های بزرگ و دستاوردهای درخشان محصول انقلابی است که خودباوری و تکیه بر استعداد و توان داخلی را در این کشور نهادینه کرد و نشان داد با قطع وابستگی از غرب و شرق می شود با تکیه بر جوانان ایران اسلامی بر قله های اقتدار ایستاد.

امیر سرتیپ حاتمی با تقدیر از نقش ارزنده شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها) تصریح کرد:  این دستاوردها محصول کار، مدیریت جهادی و همت بلند دانشمندان و متخصصان گمنامی است که با الهام و تمسک به ارزش های انقلاب اسلامی و تجارب هشت سال دفاع مقدس هر روز برگ زرینی از افتخار و سرافرازی را برای ایران اسلامی رقم می زنند.

وزیر دفاع تصریح کرد: بازآمد سازی بالگردها و هواپیماها فرایندی پیچیده است که در انحصار تنها چند کشور قرار دارد و موفقیت فرزندان این سرزمین در این امر مهم، گامی اساسی است که  توسط متخصصان فجر آفرین سازمان  صنایع هوایی وزارت دفاع در شرکت پنها با استواری و صلابت برداشته شده است.

وزیر دفاع ادامه داد: متخصصان صنعت هوایی وزارت دفاع در شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها) با تلاش شبانه روزی و مشارکت با دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان، توانستند با دستیابی به فناوری های پیچیده ی بالگرد، بار دیگر توانمندی خود را در دستیابی به هرآنچه مورد نیاز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است، به اثبات رسانند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه زیرساخت های توسعه صنعت هوایی کشور در نیروهای مسلح  به طور گسترده در کشور تقویت و شبکه سازی شده است افزود: در حوزه آماده سازی و اورهال بالگردها هیچ گلوگاه و مانعی نداریم و تا کنون با تمام توان و بدون هیچگونه وابستگی پیش روندگی خود را ادامه دادیم؛ به گونه ای که نیروهای مسلح را قادر ساخته است با اقتدار کامل هرگونه تجاوز و تعدی در هر سطحی را محکم پاسخ دهد.

وزیر دفاع در جریان این بازدید با بیان اینکه امروز آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به لحاظ قدرت دفاعی در تراز انقلاب اسلامی ایران است تأکید کرد: وزارت دفاع با تمام توان از نیروهای مسلح در راستای دستیبابی به تسلیحات راهبردی دفاعی پشتیبانی و تسلیحات مورد نیاز آنان را تأمین خواهد کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش: امروز دشمن جرات تجاوز به ایران را ندارد

امیر سرتیپ کیومرث حیدری امروز (یکشنبه-۲۰ بهمن) در بازدید از نمایش قدرت بالگردی پایگاه چهارم پشتیبانی هوانیروز اصفهان که با حضور وزیر دفاع انجام شد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در پی لبیک به فرامین فرماندهی معظم کل قوا سربازی ولایت کرده‌ایم و نهضت قطعه‌سازی و نهضت روی پای خود ایستادن و نگاه به داخل را امروز در هوانیروز و تمام یگان‌های نیروی زمینی و نیروهای مسلح به منصه ظهور رسانده ایم و امروز ده‌ها فروند بالگرد به ناوگان پرقدرت هوانیروز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه می‌شود که این بالگردها با توانمندی داخلی بدون اینکه احتیاجی به قطعات خارجی داشته باشیم اورهال شده است.

به نوشته ایسنا، وی در پاسخ این سوال که آیا این بالگردها تنها به ناوگان هوانیروز در اصفهان ملحق می‌شوند،گفت: این بالگردها به علاوه اصفهان به پایگاه‌های مسجد سلیمان، قزوین، کرمانشاه، کرمان و تهران الحاق می‌شوند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، افزود: اورهال این بالگردها صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای داشته است به طوری که قابل مقایسه با هزینه‌های خارجی نیست. اگر می‌خواستیم متکی به خارج باشیم باید تمام قطعات از خارج وارد کشور می‌شد که با توانمندی متخصصان داخلی از هزینه‌های اضافی جلوگیری شد. 

حیدری در پاسخ به این سوال که اگر امروز کشور مورد حمله هوایی دشمن قرار گیرد توانمندی دفاعی‌مان تا چه حد است، گفت: امروز توانمندی دفاعی نیروهای مسلح و هوانیروز قهرمان به حدی است که دشمن جرات هیچ‌گونه تجاوزی را به خاک کشورمان ندارد و این موضوع به دفعات ثابت شده است.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1350765

برچسب‌ها