۰ نفر
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵
آمار درمورد تعویض قائدی چه می‌گوید؟

ایلنا نوشت: قائدی در این فصل در ۲ بازی در لیگ برتر، مقابل نفت مسجد سلیمان در هفته سوم و ماشین سازی در تهران به طورثابت بازی کرده است.

فرهاد مجیدی، سرمربی تیم استقلال وقتی در دقایق پایانی گل مساوی را پذیرفت، پس از بازی دلیل این تعویض را خستگی قائدی عنوان کرد. اگر نگاهی آماری به این قضیه داشته باشیم، می‌بینیم که مهاجم ریزنقش استقلال چه در زمان استراماچونی و چه در دوره فرهاد مجیدی، در کمتر از ۲۰ درصد بازی‌ها تا سوت پایان بازی، در زمین بوده.

به بیان دیگر، از ۲۲ بازی که استقلال در فصل جاری در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا انجام داده، قائدی صاحب یک رکورد جالب است و در همه آن ها، برای دقایقی حضور داشته اما در مجموع فقط ۴ بازی را به طور کامل انجام داده.

در ادامه به بررسی میزان دقایق بازی‌های شماره ۱۰ آبی‌ها در لیگ برتر، جام حذفی و پلی اف لیگ قهرمانان آسیا پرداخته ایم. این آمار  ۱۸ بازی در لیگ برتر، ۲ بازی در جام حذفی و ۲ بازی در لیگ قهرمانان آسیا را در بر می‌گیرد:

* ۴ بازی کامل مهدی قائدی

مهدی قائدی در این فصل در ۲ بازی در لیگ برتر، مقابل نفت مسجد سلیمان در هفته سوم و ماشین سازی در تهران، یک بازی در جام حذفی مقابل گل ریحان البرز و یک بازی آسیایی مقابل الکویت به طور کامل بازی کرده است.

* ۴ بازی یار تعویضی

مهدی قائدی در اولین هفته لیگ برتر مقابل ماشین سازی در تبریز، دربی رفت در هفته چهارم، بازی مقابل ذوب آهن در اصفهان در هفته پنجم و نفت مسجد سلیمان در تهران به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمده است.

*۱۴ بار تعویض در طول بازی

قائدی در ۱۴ بازی در ترکیب اصلی بوده اما در طول بازی تعویض شده است. فهرست این دیدارها به شرح زیر است:

استقلال-فولاد خوزستان: دقیقه ۸۲ از زمین خارج شده

استقلال-گل گهر: دقیقه ۷۹ از زمین خارج شده

سایپا-استقلال: دقیقه ۷۹ از زمین خارج شده

استقلال-پارس جنوبی جم: دقیقه ۷۲ از زمین خارج شده

تراکتور-استقلال: دقیقه ۶۳ از زمین خارج شده

استقلال-صنعت نفت آبادان: دقیقه ۵۴ از زمین خارج شده

نساجی قائمشهر-استقلال: دقیقه ۷۰ از زمین خارج شده

سپاهان-استقلال: دقیقه ۸۴ از زمین خارج شده

استقلال-شهرخودرو: دقیقه ۷۴ از زمین خارج شده

پیکان-استقلال: دقیقه ۹۳ از زمین خارج شده

استقلال-شاهین شهرداری بوشهر: دقیقه ۷۳ از زمین خارج شده

پرسپولیس-استقلال: دقیقه ۷۶ از زمین خارج شده

استقلال-فجرسپاسی شیراز: دقیقه ۸۴ از زمین خارج شده

الریان-استقلال: دقیقه ۷۵ از زمین خارج شده.

به جز بازی‌های لیگ، مهدی قائدی در تیم ملی امید هم در سه بازی مقابل ازبکستان، چین و کره جنوبی هم ۹۰ دقیقه در زمین حضور نداشت. با این اوصاف تعویض مهدی قائدی در دربی، اتفاق عجیب و دور از ذهنی نبوده و مهدی با وجود همه توانایی هایی که در این فصل بروز داده و نمایش درخشانی که در مسابقات حساسی مثل دربی داشته، معمولاً یکی از تعویض‌های همیشگی استقلال است.

۲۵۵ ۴۳

کد خبر 1350839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =