واکنش متفاوت مصباحی‌مقدم به تصمیم انتخاباتی اصلاح‌طلبان/ خوشحال نیستم در غیبت رقیب پیروز شوم/ غیبت اصلاح‌طلبان مطمئناً شور انتخابات را کم می‌کند

اعتماد آنلاین نوشت: غلامرضا مصباحی‌مقدم گفت: غیبت اصلاح‌طلبان مطمئناً شور انتخابات را کم می‌کند و به همین دلیل توقع می‌رفت آنها شرکت کنند تا خواسته دشمن که عدم مشارکت است تحقق پیدا نمی‌کرد.

غلامرضا مصباحی‌مقدم، فعال سیاسی اصولگرا، گفت: لیست ندادن در انتخابات مجلس یازدهم اصلاح طلبان خُسران است و مشخصاً بنده نگاه منفعت‌طلبانه‌ای به این اتفاق ندارم. چون این شرایط باعث کاهش چشمگیر میزان مشارکت مردم خواهد شد.

غیبت اصلاح‌طلبان مطمئناً شور انتخابات را کم می‌کند

عضو جامعه روحانیت مبارز در ادامه سخنانش گفت: غیبت اصلاح‌طلبان مطمئناً شور انتخابات را کم می‌کند و به همین دلیل توقع می‌رفت آنها شرکت کنند تا خواسته دشمن که عدم مشارکت است تحقق پیدا نمی‌کرد. ای کاش اصلاح‌طلبان چنین تصمیمی نمی‌گرفتند. بالاخره رقابت، رقابت است و آنها می‌توانستند با فهرستی جمع و جورتر به انتخابات مجلس یازدهم ورود کنند.

من به عنوان یک اصولگرا اصلاً خوشحال نیستم

او افزود: اینکه گروه‌های سیاسی به انتخابات نگاهی منفعت‌طلبانه و جناحی نگاه کنند قابل پذیرش نیست. به نظرم اصلاح‌طلبان به جای اولویت دادن به مسائل حزبی و صنفی، باید به منافع ملی توجه نشان می‌دادند. حالا شورای نگهبان هر کاری هم که انجام داده، اصلاح‌طلبان نباید طوری عمل می‌کردند که کشور ضرر کند. من به عنوان یک اصولگرا اصلاً خوشحال نیستم که با غیبت رقیب برنده شوم. من نگران هستم که نظام انتخاباتی سرد را پیش روی خودش ببیند.

تصمیم اصلاح‌طلبان در سال ۹۴ هم درست نبود

مصباحی‌مقدم توضیح داد: البته تصمیم اصلاح‌طلبان در سال ۹۴ هم درست نبود و اشتباه کردند با برخی از اصولگرایان ائتلاف کردند. آنها امسال باید به اندازه داشته‌هایشان لیستی می‌دادند. همان‌طور که اصولگرایان در سال ۹۴ وضعیت خوبی نداشتند، اما در انتخابات شرکت کردند که رأی یک میلیونی آقای حدادعادل به معنی یک میلیون رأی‌دهنده بیشتر است.

کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم ادامه داد: البته برخی از اصلاح‌طلبانی مثل آقای زیباکلام در مقاله‌هایی که از آنها خواندم‌ نوشته بودند که اگر چهره‌های شاخص اصلاحات تایید هم بشوند، باز هم مجلس آینده مجلسی اصولگرا خواهد بود. این یعنی، تزریق موج ناامیدی به جامعه که دقیقاً برخلاف مصالح کشور و نظام است. اصلاح‌طلبان با این تصمیم به محاق رفتند که این برای گروه‌های سیاسی با هیچ متر و معیاری مناسب نیست.

۲۱۷۲۱۵

کد خبر 1350987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =