مرکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه شهرکرد افتتاح شد

مرکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی با همکاری دانشگاه شهرکرد و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان چهار محال و بختیاری، هم زمان با دهه مبارک فجر با حضور مسئولان این دانشگاه و مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان چهارمحال و بختیاری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال و بختیاری به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهرکرد، این مرکز باهدف توانمندسازی مهارتی دانشجویان و کمک به دانش‌آموختگان دانشگاهی بر پایه سه فرآیند اصلی، نیازسنجی مهارتی، ارائه خدمات مشاوره شغلی و آموزشی و نهایتاً ارائه خدمات مهارت‌آموزی مورد نیاز بازار کار به دانشجویان و با تکیه بر ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل دانشگاه راه‌اندازی شده است.

در این آیین، دکتر محسن مبینی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهرکرد گفت: اگر ظرفیت و پتانسیل دانشگاه به خوبی دیده شود قطعاً برای استان خوب و مفید است و بر اساس سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مهارت‌های عملی و شغلی دانشجویان باید برای جذب در بازار کار افزایش پیدا کند که اداره کل فنی و حرفه‌ای می‌تواند در این راه دانشگاه را یاری کند.

مهندس قهرمان آماره مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان چهارمحال و بختیاری نیز ضمن تبریک دهه مبارک فجر از همکاری با دانشگاه شهرکرد ابراز خرسندی کرد و گفت: با افتتاح این مرکز تعاملات دانشگاه با فنی و حرفه‌ای استان بیشتر خواهد شد.

وی با ابراز خوشحالی از اینکه یکی از شرکای تجاری، آموزشی ما دانشگاه شهرکرد است خاطرنشان کرد: با افتتاح این مرکز قطعاً هم دانشگاه و هم اداره کل فنی و حرفه‌ای سود خواهند برد و اداره کل فنی و حرفه‌ای به طور کامل از ادامه فعالیت این مرکز حمایت خواهد کرد و آمادگی افزایش همکاری در سایر حوزه‌های مدنظر دانشگاه شهرکرد و دانشکده هنر فارسان را نیز داریم.

گفتنی است در پایان این آیین تفاهم‌نامه همکاری و نحوه فعالیت مرکز مهارت آموزی و مهارت شغلی نیز از سوی طرفین به امضاء رسید.

46

کد خبر 1351158

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =