انتقاد تندِ منیژه حکمت از شهاب حسینی به خاطر حمله‌اش به مسعود کیمیایی

منیژه حکمت، با انتشار پستی در اینستاگرام، از اظهارات اخیر شهاب حسینی در جشنواره فیلم فجر علیه انصراف‌دهندگان از این رویداد سینمایی از جمله مسعود کیمیایی انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شنبه ۱۹ بهمن، در هشتمین روز از سی و هشتمن جشنواره فیلم فجر، در نشست خبری فیلم سینمایی «شین»، شهاب حسینی، سخنانی را علیه انصرافی‌های جشنواره، مخصوصا مسعود کیمیایی بیان کرد که حواشی بسیار زیادی را به دنبال داشت. در رابطه با همین موضوع، منیژه حکمت، کارگردان و تهیه‌کننده سینما، متنی را خطاب به شهاب حسینی در اینستاگرام خود منتشر کرد.

او در این متن نوشته است:

« آقای شهاب حسینی نیاموختی
سوالی که برایم پیش آمده این است که آیا حرف دل مردم که قرار است شهاب حسینی از تریبون جشنواره فجر فریاد بزند تا آنها در خیابان هزینه ندهند، چیست؟ حمله به یک فیلمساز پیشکسوت و تخریب کارنامه انکارناپذیر او؟
همه درد مردم در این ایام این بوده است که چرا او [کیمیایی] فیلم خوب نمی‌سازد که شما از آن سر دنیا دویده‌ای و خود را رسانده‌ای تا این موضوع را با خشم و فریاد به گوش همه برسانید؟ رسالت هنریتان همین بود؟ محض اطلاع‌تان بگویم حمله به آقای کیمیایی برای مردم هزینه‌ای ندارد که هیچ، پاداش هم دارد و شما این را بهتر می‌دانید.
ولی یک نکته در خطابه آتشین شما درست بود و آن اینکه اون طرف دنیا هیچ خبری نیست و هرچه هست همین جاست، نمونه‌اش اینکه شما به قول خودتان دو سال همه دنیا را گشته‌ای و تجربیات فراوان اندوخته‌ای ولی هنوز حرف زدن نیاموختی، کنترل بر خشم و عصبیت نیاموختی و از همه مهمتر ادب نیاموختی.
کافی است فیلم پرخاش‌های خود را با کلام غم‌آلود ولی آرام و متواضعانه استاد مقایسه کنی تا بفهمی که تکفیر نمی‌کند برای دیگران تکلیف معین نمی‌کند، ادعای هنر ندارد و احساس نمی‌کند قیم همه مردم است، فقط غمگین است و نمی‌خواهد در جشنواره شرکت کند. یک بار دیگر فیلم را ببین تا بدانی کدام مبلغ نفرت و نفاق است و کدام نشان نجابت است و آرامش و مردم ما به کدام بیشتر نیاز دارند.
هنوز عمر چندانی بر شما نگذشته که نتوانی بیاموزی، لازم نیست دور دنیا را بگردی همین جا دو زانوی ادب نزد استاد بزن و بیاموز.»

واکنش منیژه حکمت به خطابه آتشین شهاب حسینی در جشنواره

۵۷۲۴۵

کد خبر 1351207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 15
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
  2 0
  بس است. هر دو اشتباه کرده اید.
 • IR ۲۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
  10 0
  حرف شما برجان نشست خانم.ممنون.
 • کارن IR ۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
  10 0
  .. حرف شهاب حسینی این هست که یک نفر مثل کیمیایی (حالا هرمقام هنری داشته باشد) نباید تصمیمی بگیره که بقیه را در یک موقعیت تصمیماتی نامطمئن قرار بده .. سقوط هواپیما چه ربطی به جشنواره هنری فجر دارد؟ مگر نه اینست که عده ای متاسفانه کشته شده اند؟ آیا با تحریم جشنواره فجر اتفاقی مثبت میافته؟ اتفاقا باید آن خاطره تلخ را با گردهمایی و بازگو کردن یادو خاطرشان در این جشنواره و گردهمایی بیاد داشت ... شهاب حسینی بسیار انسان فهمیده و باوقاری است . من دوستش دارم .. بهترین بازیگر سینمای ایران از ابتدا تا بحال ...
 • IR ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
  2 0
  درود بر شما
 • IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
  4 1
  متاسفانه آقای حسینی این نکته بسیار ساده را هم نیاموخته که: بزرگش نخوانند اهل خرد که نام بزرگان به زشتی برد
 • IR ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
  6 0
  کیمیایی استاده؟؟ واقعا چرا الکی حرف میزنیم؟؟ البته ببخشید، حتما واسه خانم حکمت استاده!!!
  • IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
   4 0
   برای امثال شما رائفی پور و حسن عباسی استادند
 • IR ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
  0 0
  چ بی ادب و پرخاش گر
 • GB ۰۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
  1 0
  شهاب رائفی پور
 • احمد IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
  5 0
  درود بر سید عزیز شهاب حسینی حرف حق تلخه
 • ت IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
  2 0
  شهاب حسینی میگه اتفاق وحشتناکی بوده ولی خب دیگه بیایید به کارمون برسیم . تو کافیه بگی اتفاق بدی بود باید مسببین برکنار و مجازات بشن این حرف مردمه . بعضی جاها نمیشه طوری حرف زد که نه سیخ بسوزه نه کباب. نمیشه بفهم .
 • بهزاد IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
  0 0
  شرکت نکردن در جشنواره‌ای سراسر تقلید و از سر استیصال، استیصال عدم دستیابی به قالبی در شأن فرهنگ فاخر، جشنواره‌ای که کمترین ارتباط را با «فجر» دارد، کلاً در هر شرایطی به نفع فضای فرهنگی ایران‌زمین است. شما که پیام مرا می‌خوانی انصافا در پانزده‌ سال گذشته کدام فیلم ایرانی شما را متحول و حال شما را خوب ساخته است؟ واقعا هدف جشنواره فجر آیا جز بازاریابی گیشه است؟ خانم حکمت و آقایان حسینی و کیمیایی‌[ها] لطفاً جمع کنید و از ادب و شعور و به‌خصوص عبارت بزرگ «ملت ایران» سخن نگویید. اگر غیر این بود جشنواره را پس از اکران عمومی، و جوایز را اندکی هم که شده به رأی تماشاگران برگزار می‌کردید.
 • سارا IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
  5 0
  آفرین بر شهاب حسینی
 • م ح IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
  2 0
  طلا و سنگ زمانی بازیگر جوانی رو دوست می داشتم و محترم میداشتم به دو خاطر : اول مازندرانی بودنش که نوعی افتخار بود برای هم شهری ها و هم استانی هایش . دوم تواضع و نگاه خاکبارش . اما ناگهان چون طوفانی سهمگین شد و گویی ابعاد واقعی درونش را به گونه ایی ترسناک نشان داد و پیرمردی هشتادساله که شمع اصحاب هنر این سرزمین بود را ناجوانمردانه به باد انتقادی بی مبنا و بد مبنا گرفت فقط به خاطر اینکه پیرمرد آن کیمیاگر عرصه هنر، مظلومانه از شرکت در جشنی انصراف داد. آنقدر بر مظلومیت او غصه خوردم که بر خلاف تعهدم که دوست نمیداشتم شاعری مدیحه سرا باشم برای اولین بار خواستم مرحمی باشم بر دل شکسته پیرمرد . همان ققنوس عاشق بی پروا . پس این شعر ناقابل تقدیم به تو ای کارگردان عشق و دوستی و محبت. ای یکرنگ با صفا ای مسعود کیمیایی ای کیمیای سعادتمندان ..........................................طلا و سنگ............................. .. .. تا تو نبودی مسعود.... .. بود سینمایِ ما مس..... .. با کیمیای تو شد.... .. این سینما طلا جنس... .. حالا اگر شهاب سنگ... .. افتاده در میهنم .. .. ریشه ندارد بی شک...
 • سحر IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
  3 0
  حرف های شهاب حسینی رو فقط آدمای با شعور و فهم میتونن بفهمن پس اونا یی ک نمی فهمن لطفا سکوت کنن والسلام