چه بر سر معتادان خیابان‌خواب در تهران می‌آید؟

سرنوشت معتادان خیابان خواب در تهران از چند منظر برای شهروندان اهمیت دارد. دلیل اول اهمیت آنها، احساس انسانی است که بین شهروندان وجود دارد و سرنوشت هر انسان، برای دیگران هم مهم است. دلایل دیگری از جمله بدمنظر کردن شهر، افزایش حس ناامنی و همچنین خطر اعتیاد برای فرزندان سالم مردم باعث می شود شهروندان درباره معتادان متجاهر، با حساسیت بیشتری پیگیر اخبار باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سرنوشت دست کم ۲۰ هزار معتاد متجاهر در تهران با یورش های چندگاه یک بار پلیس، تبدیل به پرسشی برای مردم شده است. آیا آنها پس از مدتی آزاد می شوند؟

الهام فخاری رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر در این باره می گوید:  در تهران، دستگاه های مختلف فضاهای بزرگ چند هزار نفری برای ترک اعتیاد تهیه کرده اند و این که فرآیند را تا مرحله آموزش بهبود یافتگان و بازگشت آنها به زندگی پشتیبانی می کنند. اگر این اصلاحات نسبت به مدل های قبلی صورت گرفته باشد و فرآیند ترک و بهبود معتادان به طور کامل اجرایی شود می توان امیدوار بود بخش قابل توجهی از افراد آسیب دیده را به زندگی سالم برگردانیم. در غیر این صورت صرفا یک طرح جمع آوری، ممکن است یک منطقه را تا مدتی مرتب تر ببینیم ولی اصل مسئله حل نشده است. البته همه قبول داریم که مسئله، بسیار بزرگتر است، عدم مداخله یک سری تبعات دارد، مداخله بدون پشتیبانی فرآیند بعدی، حواشی دیگری دارد.

گزارش مفصل درباره بازگرداندن معتادان متجاهر در تهران را (اینجا) بخوانید.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1351380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =