جاسوس‌کُشی در زندان؛ چرا «سیا» به تاسیسات هسته‌ای ایران علاقمند است؟

یک جاسوس وابسته به سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سیا) اخیرا محکوم به اعدام شده است. او در ارتباط با مسایل هسته ای کشور ما فعال بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آمریکایی ها علاقه زیادی دارند سر از تاسیسات هسته ای ایران دربیاورند. برای همین سرویس اطلاعات مرکزی ایالات متحده یا همان سازمان «سیا» با استخدام جاسوس‌هایی از بین هموطنان ما، سعی دارد اطلاعات محرمانه کشور را به دست بیاورد تا بتواند از این رهگذر به منافع ملی ایران ضربه بزند.

اخیرا یک جاسوس سیا در ایران، به اعدام محکوم شده است. غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده این جاسوس توضیح داد حکم اعدام این خائن به وطن به زودی اجرایی می شود.

سخنگوی قوه قضاییه درباره بازداشت تعدادی از جاسوسان امریکا گفت: دشمنی امریکا مصادیق متعدد در ۴۰ سال اخیر دارد. به لطف خدا و با هوشیاری مردم و با توانمندی بخش‌های امنیتی و اطلاعاتی و انتظامی، در هیچ کدام از زمینه ها توفیق مدنظر امریکا به دست نیامده و با هوشیاری مردم و حضور مقتدرانه نیروهای مسلح ما، امریکا سیلی خورد.

اسماعیلی توضیح داد: جواسیس امریکا و رژیم صهیونیستی شناسایی و دستگیر شده‌اند که سال گذشته نمونه ای از ضربه محکم به سرویس جاسوسی امریکا زده شد. یکی از جاسوسان هسته ای به نام امیر رحیم پور که جاسوس سیا بود و دستمزدهای کلان گرفته بود مورد شناسایی قرار گرفت، دستگیر و به اعدام‌ محکوم شد که حکم او در دیوان عالی کشور تایید شد و به زودی اجرا می‌شود.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: همچنین دوجاسوس ایرانی دیگر سازمان سیا که در قالب یک بنیاد خیریه فعال بودند به ۱۵ سال حبس محکوم شده اند که هنوز حکم قطعی نیست.

مشروح نشست خبری غلامحسین اسماعیلی را (اینجا) بخوانید.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1351482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =