حضور مردم در صحنه‌های مختلف، نشان حراست و صیانت از دستاوردهای انقلاب است

حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور پس از حضور در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در شهر مقدس قم، گفت: آغاز چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را به همه شما ملت بزرگ و همیشه در صحنه در این شهر مقدس که خاستگاه انقلاب اسلامی بوده است، را تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

به گزارش خبرآنلاین ازقم به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور،حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری گفت: امسال این ایام مقارن با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) است و امیدوارم خداوند متعال به برکت این بانوی بزرگ این کشور و ملت و رهبر عزیزمان را در پیشبرد همه اهداف مقدس خود بیش از پیش موفق بدارد.

دادستان کل کشور افزود: از اعماق دل به شما مردم دشمن شناس و متعهد و ولایتمدار که بیش از ۴۰ سال است در عرصه‌ها و صحنه‌های مختلف به حمایت از نظام برخاسته‌اید این روز را تبریک می‌گویم و از شما عزیزان بابت این حضور حماسی که نقشه‌های دشمن را نقش بر آب می‌کند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی بیان کرد: البته خداوند متعال از شما شاکر خواهد بود، چون شما با حضورتان دین خدا و ارزش‌های الهی را در این سرزمین مقدس زنده نگه داشته‌اید.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری گفت: حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در طول ۴۱ سال پس از انقلاب همواره تلاش‌های دشمن را برای سرنگونی نظام نقش بر آب کرده است.

دادستان کل کشور تصریح کرد: امسال تقدیر الهی این بوده است که روز ۲۲ بهمن با چهلمین روز شهادت شهید قاسم سلیمانی عزیز و این مجاهد و مخلص فی سبیل الله و ذوب شده در راه ولایت، تقارن داشته باشد.

وی افزود: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با خداوند معامله کرد و زندگی ایشان یکی از مصادیق روشن مجاهد فی سبیل الله است و کسی که با خداوند معامله کند، خداوند اینگونه عشق و محبت او را بروز می‌دهد.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری به زیبایی فرمودند که حاج قاسم سلیمانی امروز به عنوان یک مکتب شناخته می‌شود نه تنها یک شهید و مجاهد، چون تاثیری که این شهید بزرگوار بر دل‌های اقشار مختلف مردم داشته نمونه ندارد که چگونه دل‌ها را متحول کرد.

وی گفت: حضور مردم عزیز در صحنه‌های مختلف و حرمت نگه داشتن برای شهدای عزیزی همچون شهید سلیمانی، نشان حراست و صیانت از دستاوردهای انقلاب است، این حضور نظام ما را تضمین می‌کند و اکنون این حضور حماسی عامل اقتدار نظام است.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری بیان کرد: مقام معظم رهبری در نماز جمعه اخیرشان به یک بیان راهبردی اشاره فرمودند که باید قوی شویم و این جمله باید مورد توجه آحاد ملت و مردم و کسانی که دل به اقتدار و امنیت کشور بسته‌اند، قرار گیرد.

دادستان کل کشور گفت: این عبارت مقام معظم رهبری برخاسته از قرآن کریم است و مخاطب آن هم همه مسلمان‌ها هستند و منظور از قوی شدن هم صرفا قوی شدن نظامی نیست.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری بیان کرد: آمریکا برای نابودی انقلاب ما ۴۱ سال است انواع توطئه‌ها را به کار برده تا نظام ما را با شکست مواجه کند.

دادستان کل کشور گفت: امروز می‌بینید که دشمن برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد:، ملت ما از مصادیق این فرمایش زیبای امیر المومنین (ع) است که فرمودند پرچم مبارزه را به دوش نمی‌گیرند مگر اینکه دارای سه خصلت باشد. اول دارای بصیرت باشد، دوم اهل صبر در برابر مشکلات و سوم به مواضع حق آگاه و عالم باشد.

دادستان کل کشور به بیان مثالی پرداخت و گفت: امروز باید ملت بزرگ ما با دلی پر از امید و تلاش خود را از این حوادث و پیش آمدها به سرمنزل مقصود برساند؛ اما برخی از حرف‌ها یأس می‌آورد که برای پیاده کردن اهداف دشمن است و نباید ما را از مواضع حق منحرف کند.

وی گفت: دل بستن به غرب و نگاه امیدوارانه به آن‌ها جز خسران و عقب ماندگی چیزی برای ملت ما ندارد. ما از مذاکره با امریکا تاکنون به چه سودی رسیده‌ایم؟ شما یک مورد نشان دهید که از مذاکره با آمریکا سود برده باشیم. یک کشور را نشان دهید که اگر وارد حلقه آمریکا شده باشد پیشرفت واقعی کرده باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری افزود: آیا کشورهایی که در حلقه آمریکا وارد شده‌اند به معنای واقعی توسعه داشته‌اند؟ عربستان سعودی که یک کشور اسلامی است و اسلام از آنجا برخاسته است و امروز در سیطره دشمن است را می‌بینید که کارش به جایی رسیده که یک فرد خبیث و جنایتکار مثل ترامپ او را به گاو شیرده تعبیر می‌کند و به عنوان یک گاو شیرده او را می‌بیند. برخی دل به هوای غرب و وابستگی به غرب دارند.

وی بیان کرد: ملت بزرگ ایران با حضور حماسی و شعارهای خود در طول ۴۱ سال اخیر نشان داده که هرگز زیر بار استکبار نرفته و نخواهد رفت و این موضع حق، امام، رهبری و ولایت است و پیشرفت کشور و رفع مشکلات آن در این موضع محقق خواهد شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری افزود: اکنون شرایط به گونه‌ای است که مدیریت کشور باید یک مدیریت جهادی شود و اگر بخواهیم مشکلات اقتصادی، فرهنگی و ... حل شود تنها راه این است که مدیران اجرایی، اقتصادی و فرهنگی ما مدیران جهادی باشند.

دادستان کل کشور بیان کرد: امروز ما در حوزه نظامی در جایگاهی هستیم که آمریکا جرأت نمی‌کند با چشم چپ به ما نگاه کند. یک ضربه به ما زد و ما یک ضربه بسیار سخت به او زدیم، اکنون کشور ما انواع پیشرفت‌ها را در حوزه موشکی، پهپاد، مواضع علمی و ... داشته است؛ اما چرا در مسائل فرهنگی و اقتصادی شاهد این پیشرفت‌ها نیستیم. آیا ملت ما این ظرفیت را ندارد که قطعا دارد، پس چرا در حوزه‌های اقتصادی این همه مشکل داریم و جواب این است که چون از خطی که مقام معظم رهبری تعیین کرده‌اند، فاصله گرفته‌ایم.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری افزود: چندین سال است که مقام معظم رهبری بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده اند، اما چرا توجه نشده است.

دادستان کل کشور با بیان اینکه باید مدیریت در دست مدیران جهادی باشد، به موضوع انتخابات هم اشاره کرد و افزود: ده روز دیگر ما انتخابات مجلس را پیش رو داریم و من به عنوان یک خدمتگزار مردم می‌گویم که باید با یک حضور حماسی در پای صندوق‌های رأی، یک مجلس قوی و درتراز انقلاب اسلامی تشکیل شود.

46

کد خبر 1351536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =