نتانیاهو معامله قرن را به نفع فلسطین دانست

ایسنا نوشت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پاسخ به اظهارات رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درباره طرح صلح آمریکا موسوم به "معامله قرن" مدعی شد: "معامله قرن برای اسرائیلی‌ها و فلسطینیان بهترین طرح است!"

به گزارش روسیا الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در میان جمعی از طرفدارانش خطاب به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: "طرح معامله قرن واقعیت و حقوق مردم اسرائیل را به رسمیت می‌شناسد، همان چیزی که همیشه از به رسمیت شناختن آن امتناع می‌شد."

نتانیاهو ادعا کرد: "طرح معامله قرن بهترین طرح برای خاورمیانه، اسرائیلی‌ها و فلسطینیان است!"

اظهارات نتانیاهو پس مخالفت مجدد رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان سخنرانی خود در شورای امنیت با طرح پیشنهادی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا موسوم به "معامله قرن" تأکید کرد و گفت که این طرح در راستای حذف مسأله فلسطین است، ایراد شد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در اظهارات خود بر مخالفت این تشکیلات با طرح پیشنهادی دونالد ترامپ تأکید کرد و گفت که این طرح در راستای حذف مسأله فلسطین است.

عباس گفت: اینجا آمده‌ام تا خواستار صلح عادلانه شوم و بر مخالفت فلسطینی‌ها با معامله قرن تأکید کنم. مخالفت ما با این برنامه به دلیل تخطی صورت‌گرفته در قبال تصمیمات بین‌المللی و ابتکارعمل صلح عربی است. پیشنهاد ترامپ برخلاف طرح دوکشوری است. این پیشنهاد، تداوم رژپم آپارتاید اسرائیل و جایزه دادن به آن بابت ارتکاب جرایم اشغالگری است.

عباس خاطرنشان کرد: نقشه فلسطینی که از سوی ترامپ پیشنهاد شده، مثل پنیر سوئیسی پر از سوراخ است.

312 310

کد خبر 1351715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =