فعالیت ۲۵۰ گروه جهادی در استان زنجان

رئیس بسیج سازندگی استان زنجان با اشاره به ارائه تسهیلات به طرح‌های اقتصاد مقاومتی گفت: امسال ۵۰۰ میلیون تومان به طرحهای اقتصاد مقاومتی در استان زنجان پرداخت شد.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان ؛ فرهاد امندی بیان کرد، تشکیل و راه اندازی ۵۳ گروه جهادی با همکاری رده‌های بسیج سازندگی و اقشار مختلف اتفاق افتاده که این گروه‌های در عرصه‌های مختلف مناطق محروم اعم از سازندگی و زیربنایی، فرهنگی، اجتماعی، بهداشت و سلامت، آموزشی و مهارتی، مشاوره و علمی، کشاورزی و غیره  فعالیت و خدمات رسانی می‌کنند.

وی با تاکید براینکه در مجموع تعداد ۲۵۰ گروه جهادی در استان فعالیت دارند تصریح کرد: ۳۷۵ طرح محرومیت زدایی در حوزه احداث، تکمیل و مرمت مسکن محرومین و معلولین، آبرسانی شرب و کشاورزی، مدرسه، مسجد و غیره با همکاری بنیاد مسکن، کمیته امداد، بهزیستی و خیرین در زنجان اجرا شده است.

رئیس بسیج سازندگی استان زنجان گروه‌های جهادی را بازوی اصلی بسیج سازندگی در اجرای این طرحها عنوان کرد و افزود: گروه‌های جهادی در مناطق محروم استان مخلصانه خدمات می‌دهند.

وی از ارائه ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات به مجریان و کارآفرینان طرحهای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: این میزان اعتبار به ۵۲ طرح اتقصادی مقاومتی پرداخت شده است.

امندی با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی استان در مواقع حوادث غیر مترقبه نیز فعالیت دارند ابراز کرد: در حوادث غیر مترقبه در مناطق سیل زده و زلزله زده کشور ۵۰ دستگاه ماشین آلات مهندسی، سنگین و سبک توسط تیپ ۳۶ و سپاه انصارالمهدی(عج) در مناطق مذکور ارسال شد و علاوه برآن نسبت به جمع آوری و اهدای کمکهای مردمی و خیرین به هموطنان مناطق سیل و زلزله نیز اقدام شد.

وی افزود: تعداد ۳۰ گروه جهادی از اقشار مختلف نیز امسال در مناطق هدف فعالیت و خدمات رسانی کردند.

رئیس بسیج سازندگی استان زنجان از تهیه و توزیع ۸۶۰ بسته کامل نوشت افزار در مناطق محروم استان را از دیگر فعالیت‌های بسیج سازندگی استان دانست و افزود: ۱۰ سری جهیزیه، یک هزار و ۸۰ سبد معیشتی و البسه با مساعدت خیرین، مردم و گروههای جهادی در بین نیازمندان توزیع شد.

وی از آغاز بکار فراخوان نخستین جشنواره بسیج سازندگی استان از روز دوشنبه ۱۵ بهمن ۹۸ افزود: هم اکنون نیز فراخوان اولین جشنواره بسیج سازندگی استان در حال اجرا بوده و علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار به کانالهای جشنواره در شبکه‌های اجتماعی به آدرس: jahadgaran_znj@ مراجعه کنند.

46

کد خبر 1351868

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =