دلار به کانال ۱۴ هزار تومان نزدیک شد/ یورو ۱۵.۱۵۰ تومان

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز با رشدی ۲۵۰ تومانی به کانال ۱۴ هزار تومان نزدیک شد.

 به گزارش خبرآنلاین، امروز هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی به نرخ ۱۳ هزار و ۸۵۰ تومان فروخته می‌شود که در قیاس با روز گذشته افزایشی ۲۵۰ تومانی را نشان می‌دهد. نرخ دلار در بازار آزاد دیروز نیز از مرز ۱۴ هزار تومان عبور کرد اما ماندگاری دلار در این کانال چندان طول نکشید و قیمت‌ها به سرعت به سقف کانال سیزده هزار تومان بازگشت.

 فعالان بازار معتقدند که مرز ۱۴ هزار تومان مرز مقاومتی مهمی برای بازار ارز تلقی می شود و عبور دلار از این کانال با حساسیت ویزه بازارساز روبروست. قیمت خرید دلار از مردم نیز در صرافی‌های بانکی برابر با ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان گزارش شد.

نرخ دلار

 بر اساس این گزارش هر چند قیمت دلار افزایشی برابر با ۲۵۰ تومان را در آخرین روز هفته شاهد است اما میزان رشد قیمت یورو در بازار برابر با ۵۰ تومان گزارش شد.هر یورو نیز در صرافی‌های بانکی به نرخ ۱۵ هزار و ۱۵۰ تومان فروخته می شود.

 صرافان بانکی هر یورو را به نرخ ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان خریداری می‌کنند.فعالان بازار ارز معتقدند بخش مهمی از افزایش نرخ دلار این روزها تحت تاثیر موج سواری دلالان بر موضوع FATF است.همتی،رییس کل بانک مرکزی نیز پیش‌تر در خصوص سودجویی دلالان و موج سواری بر مساله FATF هشدار داد و به مردم توصیه کرد مراقب دام دلالان در بازار ارز باشند.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1352080

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =