تخریب و توهین به نامزدهای انتخاباتی جرم است

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام با بیان اینکه نامزدهای احراز صلاحیت شده از امروز به مدت یک هفته مجاز به تبلیغات و تشریح برنامه های خود هستند، گفت: تخریب و توهین به نامزدهای انتخاباتی جرم است.

 محمد نوذری در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین در ایلام اظهار داشت: برپایی ستاد انتخاباتی در اماکن شلوغ و پرتردد که موجب اخلال در نظم عمومی می شود،‌ تعرض، تخریب و توهین به کاندیدای رقیب و دیگر ستادهای انتخاباتی، راه اندازی کاروان ها و کارناوال های تبلیغاتی در خیابان ها و معابر عمومی از جمله تخلف های تبلیغاتی نامزدها و ستادهای آنهاست.
وی یادآور شد: نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی باید در طول مدت تبلیغات مواردی مهمی که به آنها گوشزد شده را رعایت کنند که در صورت مشاهده با آن نامزد به عنوان متخلف انتخاباتی برخورد می شود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: هر نامزد انتخابات باید یک رییس ستاد به فرمانداری های حوزه انتخابیه خود معرفی کند تا رابط بین نامزد و فرمانداری باشد و همچنین باید یک شماره حساب به منظور بررسی دخل و خرج و هزینه های تبلیغاتی خود ارائه دهد.
نوذری تاکید کرد: هر نامزد باید در هر شهرستان و بخش حوزه انتخابیه خود و نواحی تابعه یک ستاد انتخاباتی دایر کند و همچنین فعالیت های تبلیغاتی نامزدها در مدت این یک هفته هم در فضای مجازی و هم فضای واقعی به طور دائم پایش و نظارت می شود و هرگونه عدول از چارچوب های مشخص شده تخلف انتخاباتی محسوب می شود.
وی یادآور شد: تبلیغات نامزدهای انتخابات از بامداد امروز تا ۲۴ ساعت قبل از آغاز رای گیری مجاز است.

46
 

کد خبر 1352085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =