امسال بیش از 14 میلیون تن گندم در کشوربرداشت می‌شود

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 14 میلیون تن گندم در کشوربرداشت شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از ایلام، عباس کشاورز در حاشیه بازدید از مزارع کشاورزی دهلران در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: امسال سطح زیرکشت گندم در کشور ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار است که شاهد افزایش ۶ درصدی سطح زیر کشت این محصول در کشور هستیم.
وی پیش بینی کرد: از این سطح زیر کشت ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم برداشت شود که ارزش محصول تولیدی گندم بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد ریال است. و از مقدار گندم تولید شده ۱۱ میلیون تن به مراکز خرید تحویل شود.
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی به ۲۴۰ هزار هکتار سطح زیر کشت کلزا در کشور هم اشاره و گفت: پیش بینی می شود از این سطح ۴۶۰ هزار تن دانه کلزا تولید شود که ارزش محصول کلزا در کشور سالانه ۳۰ هزار میلیارد ریال است.
کشاورز با اشاره به نقش استان ایلام در تولید انواع محصولات کشاورزی و بویژه دانه روغنی کلزا اضافه کرد: کارخانه روغن کشی در جنوب غرب کشور نیاز است و اگر اقتصادی باشد حمایت می کنیم.
وی نقش استان ایلام به نسبت مساحت آن در تولید کلزا را قابل قبول دانست و یادآور شد: سطح زیر کشت کلزا در این استان سطحی است که انتظار داریم همه مناطق به این درصد برسند و در این استان عدد سهم کلزا نسبت به غله عدد آرمانی مالی ماست.

46

کد خبر 1352209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =