دژپسند: روزانه بیش از ۷ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان سهام در بورس معامله می‌شود

:وزیر اقتصاد گفت: بورس ایران در شرایط فعلی تحرک بسیار خوبی داشته، به‌طوری که روزانه خرید و فروش بیش از ۷ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان سهام در این بازار صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرانلاین، فرهاد دژپسند در مصاحبه با رادیو با بیان اینکه برنامه‌های دشمن برای آسیب وارد کردن به اقتصاد کشور با حضور پررنگ و موثر مردم به شکست انجامیده است اظهار کرد: کشور در ۲ سال اخیر شرایط بسیار سخت و دشواری را تجربه کرده است.

وی اظهارداشت: دشمن پس از ۴۰ سال از استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران همچنان به‌خیال خام خود به‌دنبال این است که نظام را دچار چالش جدی کند، اما حضور پررنگ مردم در اقتصاد کشور مانع از این شد که دشمن به اهداف خود برسد.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: اینکه دشمن صادرات نفت ایران را تحریم می‌کند و سعی دارد حتی یک بشکه هم نفت صادر نشود و همین‌طور صادرات غیرنفتی در حوزه پتروشیمی، فولاد و کالاهای دیگر را مورد تحریم قرار می‌دهد به‌سبب این است که کشور نتواند ارز مورد نیاز خود را تامین و در عین حال شتاب حرکت تجارت خارجی را کُند کندو به یک معنا پویایی و نشاط از اقتصاد مملکت رخت بربندد.

وی اضافه کرد: حجم تجارت خارجی کشور در ۱۰ ماهه امسال مشابه ۱۰ ماهه در سال گذشته بوده و این نشان می‌دهد برنامه‌های دشمن در این زمینه به شکست انجامیده است.دژپسند بیان داشت: دشمن در این شرایط تمام تلاش خود را معطوف کرده که سرمایه‌گذاران خارجی سرمایه‌های خود را وارد ایران نکنند.

دژپسند

وی ادامه داد: ثبت سرمایه‌گذاری خارجی در کشور به‌رغم تمامی کارشکنی‌ها، ایجاد موانع و محدودیت‌ها از سوی دشمن ۵۰ درصد بیشتر از ۱۰ ماهه سال گذشته بوده است.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: جدا از این بورس ایران در شرایط فعلی تحرک بسیار خوبی داشته، به‌طوری که روزانه خرید و فروش بیش از ۷ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان سهام در این بازار صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: تمامی این دستاوردها نشان می‌دهد برنامه‌های دشمن به شکست انجامیده است.دژپسند ابراز کرد: تحریم‌ها، فشارها و محدودیت‌ها نه اینکه اثر نداشته بلکه اثر داشته، اما همت و مقاومت مردم کنار مسئولان سبب شده برنامه‌های دشمن یکی پس از دیگری با ناکامی روبه‌رو شود.

وی ادامه داد: پیش‌بینی سازمان‌های جهانی مثل صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی این است که شرایط اقتصادی ایران از نظر رشد اقتصادی و تورم در سال آینده بهتر خواهد بود.وزیر اقتصاد و دارایی گفت: پایه و اساس انقلاب اسلامی این بوده که امور مردم به خود مردم واگذار شود حال اگر در اقتصاد هم تلاش‌ها برای مردم‌بنیان کردن اقتصاد ادامه یابد به‌طورحتم به نتایج مطلوبی خواهیم رسید.

وی همچنین گفت: اگر دولت سیاست‌گذار و ناظر باشد و امور به مردم واگذار شود بدون شک اقتصاد مملکت در مسیر رشد و بالندگی قرار خواهد گرفت و تمامی برنامه‌های دشمن را با شکست مواجه می‌سازد.

۲۲۳۲۲۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1352239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =