استاندار تهران: شرایط رقابت انتخاباتی در برخی شهرهای استان فراهم نیست/ فرماندار تهران: حتی یک مورد اعتراض در زمینه نظارت بر انتخابات نداشته‌ایم

ایسنا نوشت: استاندار تهران گفت: شرایط رقابت انتخاباتی در شهر تهران فراهم است، هرچند در برخی شهرهای استان، چنین شرایطی فراهم نیست.

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه مهمترین مساله ما برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری است، اظهار کرد: ما دو وظیفه ذاتی یعنی تامین سلامت و امنیت انتخابات داریم و تلاش ما اجرای اتتخابات براساس قانون است تا از حق الناس امانتداری کنیم.

وی ادامه داد: جذب مشارکت و ایجاد رقابت هم از وظایف ملی ماست. یکی از ابزارهای افزایش مشارکت، رقابتی کردن انتخابات است. به ازای هر کرسی مجلس در استان، 45 کاندید وجود دارد که این تعداد داوطلب می تواند بر رقابت انتخابات تاتیر بگذارد. شرایط رقابت در هر تهران فراهم است؛ هرچند در برخی شهرهای استان چنین شرایطی فراهم نیست.

استاندار تهران با اشاره به اینکه افزایش مشارکت بر سیاست داخلی و خارجی کشور تاتیر گذار است، خاطرنشان کرد: مشارکت بالا وحدت، امنیت و انسجام داخلی را تقویت کرده  و در بعد سیاست خارجی، افزایش مشارکت موجب تقویت نظام و افزایش قدرت چانه زنی کشور می شود. جریان سازی رای اولی ها و استفاده از نخبگان و اقشار مختلف مردم در افزایش مشارکت تاتیر گذار است. صداو سیما هم می تواند مردم را برای رای دادن تشویق کند.

استاندار تهران با بیان اینکه ملاک رای، سامانه احراز هویت الکترونیکی است نه مهر شناسنامه، ادامه داد: با استفاده از احراز هویت الکترونیکی دیگر کسی نمی‌تواند در انتخابات دو بار رای بدهد. احراز هویت الکترونیکی یک قدم رو به جلو در برگزاری انتخابات الکترونیکی است.

وی در پایان گفت: نیروی انتطامی مسئول برقراری امنیت انتخابات است؛ مگر اینکه خودش تقاضای کمک داشته باشد تا از سایر نیروهای نظامی از جمله ارتش سپاه و بسیج استفاده شود. در شعب در صورت نیاز کمک به نیروی انتظامی، باید از ترکیب نیروهای  نظامی استفاده شود نه اینکه یک شعبه در اختیار یک نیروی نظامی باشد.

فرماندار تهران: حتی یک مورد اعتراض در زمینه نظارت بر انتخابات وجود نداشته

عیسی فرهادی نیز عصر امروز در جلسه ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه ۳۲ هزار نفر در زمینه نظارتی و انتظامی و ۵۰ هزار نفر در زمینه اجرایی در انتخابات مسئولیت دارند، اظهار کرد: ۱۶ داوطلب برای انتخبات میان دوره‌ای خبرگان و ۱۴۵۳نفر داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه تهران هستند.

وی ادامه داد: تا این لحظه حتی یک مورد  اعتراض موثقی در زمینه نظارت بر انتخابات وجود نداشته و همه قانع شدند که قانون در حال اجراست.

فرماندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: لیست‌های رقابتی در شهر تهران وجود دارد و جریان‌های مختلف سیاسی فعال بوده و این جریان‌ها امکان رقابت دارند.

۲۱۷۲۱۴

کد خبر 1352244

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =