پیوستن خبرنگار صداوسیما در آلمان به شبکه سعودی

تابناک نوشت:‌ شبکه ایران اینترنشنال به واسطه حمایت از سوی سعودی‌ها با محدودیتی در تامین منابع مواجه نیست، به شدت در حال جذب نیروهای شبکه‌های مختلف از جمله شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان نظیر بی بی سی فارسی با پرداخت دستمزدهای کلان است، به گونه‌ای که صادق صبا مدیر پیشین بی بی سی فارسی حاضر می‌شود در این شبکه سعودی یک شغل سطح پایین را برعهده بگیرد و یک برنامه هنری اجرا کند.

حضور خبرنگار اعزامی صداوسیما به آلمان در شبکه ایران اینترنشنال، تایید رسمی گزارش‌های غیررسمی سرنوشت شماری از خبرنگاران اعزامی بود که پس از پایان ماموریت‌شان یا بازنگشتند و یا به دیگر کشورها مهاجرت کردند؛ اتفاقی که سازوکاری برای مقابله قطعی با آن به جز تعهد اخلاقی خبرنگاران اعزامی و تدابیری نظیر به کارگیری خبرنگاران محلی، وجود ندارد و دور از انتظار نیست در سال‌های آینده به شکل وسیع‌تری شاهدش باشیم.

شبکه ایران اینترنشنال شب گذشته -جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸- گفت و گویی با احمد صمدی خبرنگار اعزامی صداوسیما به آلمان منتشر کرد که نشان می‌داد صمدی با حضور در استودیو این شبکه سعودی در لندن، درباره روابط ایران و ناتو موضع‌گیری می‌کند. این حضور تاییدی بر آغاز همکاری این خبرنگار صداوسیما با شبکه سعودی و احتمالاً قطع ارتباط با رسانه رسمی ایران است. این خبرنگار پس از پایان ماموریت سه ساله‌اش در آلمان، درخواست یک سال مرخصی بدون حقوق می‌کند و در این کشور می‌ماند و در این مدت امور شغلی و اقامتش را پیگیری می‌کند و بازنمی‌گردد و حالا سر از لندن درآورده است.

شبکه ایران اینترنشنال به واسطه عدم از سوی سعودی‌ها با محدودیتی در تامین منابع مواجه نیست، به شدت در حال جذب نیروهای شبکه‌های مختلف از جمله شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان نظیر بی بی سی فارسی و منوتو با پرداخت دستمزدهای کلان است، به گونه‌ای که صادق صبا مدیر پیشین بی بی سی فارسی حاضر می‌شود در این شبکه سعودی یک شغل سطح پایین را برعهده بگیرد و یک برنامه هنری اجرا کند و قاعدتاً میزان دستمزد نقش کلیدی در این زمینه داشته است.

پیوستن یک خبرنگار دیگر صداوسیما در آلمان به شبکه سعودی

با توجه به ارقام پرداختی این شبکه سعودی، دور از انتظار نیست پس از مزدک میرزایی و حالا احمد صمدی، گروه دیگری از برنامه سازان یا مجریان صداوسیما نیز به گزینه زندگی در انگلیس و دریافت دستمزد قابل توجه به پوند فکر کنند و به ایران بازنگردند یا از ایران به این کشور بروند. این رفتارها اگر از جنس احمد صمدی باشد که به ماموریت رفته بود و بازنگشته بود، طبیعتاً شائبه غیراخلاقی بودن‌شان و سوءاستفاده از اعتمادی که به آنها برای اعزام‌شان به چنین ماموریتی شده را نیز پیش می‌کشد و این شائبه نیاز به توضیح متهمین به آن دارد.

۲۴۱۲۴۱
کد خبر 1352706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  0
  کسی که این رو نوشته خودش نمی تونه بره وگرنه تا الان رفته بود
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  0
  دمش گرم
 • IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  0
  اینا عده ای وطن فروشند که انقلاب داره غربالشون میکنه و خالص ها مثل حاج قاسم سلیمانی ماندنی هستند
 • عبدالکریم IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  0
  نگران نباشید ، کشور ما پر است از کسانی که خالص هستند ولایت مدار هستند انقلابی هستند و خادم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فلذا بگذارید آنها که معاند اند آنها که زاویه دارند آنها که خلوصی ندارند بروند ما احتیاجی نداریم یک روز همه فکر کردند اگر 90 برود دیگر جامعه ورزش فلج می شود یا اگر آن مزدک برود دیگر مجری نداریم اما دیدید که به حول و قوه الهی همه چیز با قدرت پیش می رود و آنچه می ماند روسیاهی دشمنان است . بدانید که اینها در آینده ای خیلی زود ، پشیمان می شوند اما بفرمایش قرآن ، اینها اصحاب شمال اند که بد منزلگاهی است